Újabb két magyar hajó a fináléban 200 méteren

A szombat délelőtti középfutamokból újabb két magyar hajó verekedte be magát a döntőbe 200 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokságon, a férfi kajakpárosnak ugyanakkor nem sikerült a legjobbak közé kerülnie.

DSC_8634mm_resizeAz első két, napsütéses versenynapot követően ezúttal hűvös, kissé szeles, felhős idő fogadta a sportolókat a Wedau sportparkban, de ez a Lantos Ádám, Nagy Péter kenus duót egyáltalán nem zavarta, ugyanis remek teljesítményt nyújtva megnyerte versenyét.

“Nekem délután még lesz egy középfutamom egyesben, tartalékoltam arra is, úgyhogy ez még nem a legerősebb pályánk volt” – mondta a parton Lantos.

A háromszoros ötkarikás bajnok kajakos Douchev-Janics Natasa ugyan csak harmadik lett sógornője, a szlovén színekben versenyző Spela Ponomarenko Janic, illetve a friss Eb-győztes lengyel Marta Walczykiewicz mögött, de mivel az első három hely finálét ért, ő is továbblépett.

Ugyanez nem sikerült a Molnár Péter, Bán Kristóf kajak kettesnek, amely óriási küzdelemben negyedikként ért célba, s mivel az A döntőbe az első három került, ők a zárónapon a B fináléban (a 10-18. helyért) szállhatnak csak vízre. A magyar duó mindössze 23 századmásodperccel maradt le a harmadik kanadaiaktól.

A kenus Lakatos Zsanett és a Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakos duó már pénteken, az előfutamból bejutott a fináléba, míg Tótka Sándor (K-1) és Lantos egyesben 12.45-től harcolhatja ki a legjobb kilenc közé kerülést.

A 200 méteres számok éremcsatáit vasárnap rendezik a vb-n, ez alól csak a női C-1 200 méter kivétel, ebben szombaton lesz a döntő.

A szombati versenynapon összesen tíz fináléra kerül sor a vb-n, mindegyikben lesz magyar érdekeltség.