Tör előre a 7. Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton

A szezonnyitó futóverseny kezdetén a rendező Budapest Sportiroda közölte, hogy az eseményen rekord dőlt meg azzal, hogy 1625 nevezés érkezett, 18 országból. A külföldiek közt legtöbb a német (30), de indultak az  USA-ból, Ausztráliából, de még Hongkongból is.

Fantasztikus idő  fogadta a mezőnyt, a 11 órás rajtnál 15, a célban három órával később 21 fok volt. Az első szakaszon az egyéni verseny tavalyi győztese Steib  Péter megszorítás nélkül győzött.

“Váratlan, hogy rosszabb időt  futottam mint egy éve, pedig összehasonlíthatatlanul kellemesebb volt az időjárás. Nem tudom, hogy az útvonal csúcsot képes leszek-e megdönteni, de azt viszont biztosan szeretném elérni, hogy  harmadszor is győztesnek hirdessenek ki” – mondta Steib, aki az egyetlen atléta, akinek a verseny történetében sikerült előző évi címét  megvédenie. A hölgyeknél vezető Tigyiné Görög Veronikának sem volt  komoly partnere a Siófok és Fonyód közötti 48,2 km-es távon.

Annál szorosabb volt a befutó a férfi csapatoknál, ahol jóformán kéz a kézben ért célba az első két váltó.

Holnap Fonyódról Szigligetre tartanak a futók, miközben becsatlakozik a  Szupermaraton forgatagába egy Keszthelyről induló félmaratoni mezőnye  is.