Rosbergé a hazai siker

Amber-Nemet_F1-Rosberg2Nico Rosberg a rajttól kezdve biztosan állt az élen, senkitől sem zavartatva nyerte meg a futamot. „Fantasztikus. Nagyszerű érzés otthon nyerni, ez egy nagyon-nagyon különleges nap számomra. Egy kicsit ünneplek ma, remélem a rajongók is fognak, jó lenne kinyújtani egy kicsit a foci vb élményt. Azután már előre tekintek a következő versenyre, Magyarországra. Nagyon hálás vagyok a Mercedesnek, amiért ilyen autót épített nekem.” Nico Rosberg győzelme hazai futamán nagy teljesítmény, hiszen a Mercedes utoljára gyári csapatként 1954-ben győzött Németországban Juan Manuel Fangio révén.

Sokáig úgy tűnt, hogy az egész mezőnyön áthajtó Lewis Hamilton beérheti a második helyen köröző Bottast, de végül a finnek sikerült maga mögött tartania az egyre kopó szuperlágy abroncsokon hajtó britet, annak ellenére, hogy az ő lágy abroncsai sem voltak már jó állapotban. Hamilton teljesítménye kiemelkedő, hiszen úgy verekedte át magát a mezőnyön, hogy a Buttonnal történő ütközés során megsérült az első szárnya.

Ezúttal Sebastian Vettel volt a jobb helyen célbaérő Red Bull pilóta. A német címvédő bár negyedik lett, de eléggé lemaradva Hamiltontól. Fernando Alonso csak nagy nehezen tartotta maga mögött Daniel Ricciardót, aki Alonso Ferrarija sarkában ért célba a hatodik helyen.

Nico Hülkenbergé a hetedik helyezés. A német pilótát Jenson Button és Kevin Magnussen követi a nyolcadik és kilencedik helyen. Sergio Perezé az utolsó megszerezhető pont a tizedik helyezésért.

Egy nagy baleset történt a futam alatt, mindjárt a rajt után. Kevin Magnussen, aki a negyedik helyről rajtolt, elkezdte támadni az előtte rajtoló két Williams-t. Massa nem hagyott elég helyet a dán pilóta számára és Massa jobb hátsó kereke összeért a McLaren bal első kerekével. Ez feldobta a Williams-t a levegőbe, megpörgette és Massa egy darabig fejjel lefelé csúszott, mígnem az autó magától vissza nem esett a kerekeire. Massa idei éve tele van balesetekkel, lehet el kéne gondolkodnia azon, hogy nem égi jelek-e ezek a balesetek.

Massa egyébként Magnussent okolta a balesetért, bár egyik pilótát sem vonták később felelősségre.”Én voltam elől, előtte kezdtem bevenni a kanyart. Ha valakinek figyelnie kell, hát az a hátsó autó pilótája… Általában az a fickó, aki a GP2-ből jön, az a valaki okoz ilyen balesetet….” Massa dühe jogos, éppen két hete Kimi Raikkönen jóvoltából távozott idejekorán a futamból. Remélhetőleg élete legnagyobb balesetének helyszínén, a Hungaroringen kárpótlást kap az élettől.

Danyiil Kvjat sem úszta meg a futamot épségben, legalábbis az autója nem. A Toro Rosso ugyanis a 44. körben lángokban tört ki. A pilóta szerencsésen megúszta az incidenst, de nagyon mérgesen vette tudomásul azt, hogy számára véget ért a verseny.

Ahogy két évvel ezelőtt, úgy idén sem pihenhetnek a csapatok a Hockenheimben rendezett Német Nagydíj után. A jövőn hétvégén ugyanis már a Hungaroringen köröznek az illusztris autóversenyzők, várhatóan a némethez hasonló forró körülmények között. Bár az osztrák futam miatt visszaesett a jegyeladás a Magyar Nagydíjra, remélhetőleg a versenyhétvége három napján több nézőt láthatunk majd a lelátókon, mint Hockenheimben.

2014-es Német Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Nico Rosberg                  Mercedes                              1:33:42.914

2. Valtteri Bottas                  Williams                                + 20.789

3. Lewis Hamilton               Mercedes                              + 22.530

4. Sebastian Vettel             Red Bull                               + 44.014

5. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 52.467

6. Daniel Ricciardo             Red Bull                               + 52.549

7. Nico Hülkenberg            Force India                           + 1:04.178

8. Jenson Button                McLaren                               + 1:24.711