Kanyó: Mindenki legyen saját sportága Arnold Schwarzeneggere!

Kanyó Dénes szerint Arnold Schwarzenegger sikertörténete a legjobb példa arra, hogy egy nem olimpiai sportágból indulva is lehet karriert csinálni. A többszörös világrekorder búvárúszó erről a Juventus 103.9-en hallható SportBányában beszélt.

A téma a NOS (nem olimpiai sportágak) Bajnokai szavazás volt. Kanyó egyébként ennek a projektnek az egyik nagykövete. A NOS Bajnokai szavazás már zajlik a sportolanemzet.hu oldalon. A voksolás eredményeként a nem olimpiai sportágak kategória győztesei a december 18-i Sportcsillagok Gálaestjén vehetik át a díjaikat. Erre korábban még nem volt példa. A decemberi gálára, az olimpiai sportolóknál, az év legjobbjait továbbra is az újságírók szavazatai alapján választják meg.

A NOS Bajnokai szavazás másik nagykövete, Gyutai Adrián is szót kapott a hétfő esti SportBányában. A gyorsasági motoros az elmúlt hétvégén a legendás mugellói pályán versenyzett. Gyutai az előkelő 11. helyet szerezte meg az olasz bajnoki futamon.