Hamiltonnak otthon végre sikerült a győzelem

Amber-Brit_F1-dobogoSilverstone-ban Lewis Hamiltonnak állt a zászló, ugyanis a brit pilóta hazai közönség előtt megszerezte a győzelmet. Csapattársa, Nico Rosberg autójának technikai meghibásodása miatt az első helyről adta fel a küzdelmet. A Mercedes németje így is vezeti a világbajnokságot, igaz, csak négy ponttal. A második helyet a finn Valtteri Bottas szerezte meg a Mercedes motor hajtotta Williams volánja mögött. A bronzérmes helyezés idén harmadszorra a Red Bull ausztrál pilótájáé, Daniel Ricciardóé lett.

A Brit Nagydíj rajtjánál nagy baleset történt Kimi Raikkönennel, aki elvesztette uralmát az autója felett, lesodródott, majd mikor megpróbált visszatérni az aszfaltcsíkra, a pálya széle megdobta autóját, s nekicsapódott a pálya széli korlátnak. A finn autója eléggé összetört, de szerencsére csak egy kicsit ütötte meg a bokáját. A balesetkor Felipe Massa autója is megsérült, így a brazil nem tudta folytatni a versenyt. Kamui Kobajasinak is jó volt a lélekjelenléte, hiszen a japán pilóta épphogy el tudta kerülni az ütközést a Ferrarival. A pálya széli korlát javítása miatt egy órát állt a verseny.

Lewis Hamilton nagyon készült erre a hétvégére, szerette volna megismételni a 2008-as győzelmét, amely a legelső volt hazai közönség előtt. S mi tagadás, a célkitűzését teljesítette is a Mercedes britje. Igaz ebben a sikerben benne volt csapattársa pechje is, hiszen ezúttal Nico Rosberget érte utol a technika ördöge. A német pilóta sebességváltója meghibásodott, s bármennyire is szerette volna újraindítani, nem sikerült neki. Hamilton korábban reménykedett abban, hogy majd talán egyszer csapattársának is meggyűlik a baja az autójával, de abban talán ő sem reménykedett, hogy ez éppen a hazai futamán, Angliában történik meg.

Őszintén szólva éreztem, hogy jó a mai tempóm. Beértem Nicót az első bokszbeállások során és elég kényelmesen éreztem magam. Soha nem szeretem, ha a csapattársam így esik ki. Jó lett volna egy kerék-kerék elleni csatában küzdeni, de biztos vagyok benne, hogy még sok ilyenben lesz részünk a jövőben.” – szögezte le Hamilton.

Amber-Brit_F1-HamiltonA Williams a szezon közepén tudja hozni a téli teszteken megjósolt eredményeket. Az akkor nagyon szépen teljesítő brit csapat számára a két héttel ezelőtti Osztrák Nagydíj hozta meg az áttörést, ahol Bottas harmadik helyezett lett. Massa számára így különösen fájdalmas lehet, hogy belekeveredett Raikkönen balesetébe és így már a verseny elején fel kellett adnia a küzdelmet. Massa eddig nem túl szerencsés, hiszen a Bottasnál sokkal tapasztaltabb Williams pilóta is állhatott volna a dobogón. Ausztriában is csak negyedik lett épphogy lemaradva a dobogóról.

A Red Bullnak is fekszik ez az pálya, korábban is ért el itt sikereket. Most sem volt ez másként. Daniel Ricciardo szépen csendben az utolsó dobogós helyre kormányozta célba Red Bullját. A gyengélkedő Renault motor hajtotta RB10–től nem is telhetett volna többre. Ricciardo csapattársa, a címvédő Sebastian Vettel a verseny legnagyobb és legélvezetesebb csatáját vívta Fernando Alonsóval. A két világbajnok folyamatosan a másikra panaszkodott a csapatrádión, remélve, hogy a versenybírák is meghallják szavukat. Sebastian Vettel sokáig kivárt Fernando Alonso mögött, majd az egyik adandó alkalommal meg is előzte őt, így lett ötödik a Ferrari spanyolja előtt.

Kevin Magnussen lett a hetedik Nico Hülkenberg, Danyiil Kvjat és Jean-Eric Vergne előtt. Utóbbi annak ellenére is az utolsó pontszerző helyen ért célba, hogy a rajtnál összeütközött Perezzel. Ezen kívül volt még egy látványos baleset Esteban Gutierrez és Pastor Maldonado között, aminek eredményeként a kolumbiai pilóta a levegőbe emelkedett autója mind a négy kerekével. Végül mindkét pilóta kiesett.

A Forma-1-es világbajnokság két hét múlva folytatódik a Német Nagydíjjal (2014. július 20.), s utána már nálunk (!) a Hungaroringen köröznek a Forma-1-es autók. A nürburgringi és a hockenheimi pálya felváltva rendezhet futamot, így a tavalyi nürburgingi helyszín után idén Hockenheim ad otthon a Német Forma-1-es Nagydíjnak.

Amber-Brit_F1-rajt

2014-es Brit Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Lewis Hamilton               Mercedes                              2:26:52.094

2. Valtteri Bottas                  Williams                                + 30.135

3. Daniel Ricciardo             Red Bull                               + 46.495

4. Jenson Button                McLaren                               + 47.390

5. Sebastian Vettel             Red Bull                               + 53.864

6. Fernando Alonso           Ferrari                                   + 59.946

7. Kevin Magnussen          McLaren                               + 1:02.563

8. Nico Hülkenberg            Force India                           + 1:28.692

9. Danyiil Kvjat                    Toro Rosso                           + 1:29.340

10. Jean-Eric Vergne         Toro Rosso                           + 1 kör

11. Sergio Perez                 Force India                           + 1 kör

12. Romain Grosjean         Lotus                                     + 1 kör

13. Adrian Sutil                   Sauber                                  + 1 kör

14. Jules Bianchi                Marussia                               + 1 kör

15. Kamui Kobajasi            Caterham                             + 2 kör

16. Max Chilton                   Marussia                               + 2 kör

17. Pastor Maldonado        Lotus                                     + 3 kör

18. Nico Rosberg                Mercedes                              Nem ért célba

19. Marcus Ericsson           Caterham                             Nem ért célba

20. Esteban Gutierrez        Sauber                                  Nem ért célba

21. Felipe Massa                 Williams                                Nem ért célba

22. Kimi Raikkönen            Ferrari                                   Nem ért célba