Asztalitenisz-vb – Magyar győzelem a nyitányon

Spread the love

Az első magyar érdekeltségű meccs hazai győzelmet hozott a vasárnap megkezdődött budapesti asztalitenisz-világbajnokságon: Majoros Bence és Bálint Bernadett duója sikerrel vette a vegyes párosok selejtezőjének első fordulóját.

Versenyzők a budapesti asztalitenisz-világbajnokság vegyes párosok versenyének selejtezőjében a Hungexpo G pavilonjában 2019. április 21-én. MTI/Illyés Tibor

Versenyzők a budapesti asztalitenisz-világbajnokság vegyes párosok versenyének selejtezőjében a Hungexpo G pavilonjában 2019. április 21-én. MTI/Illyés Tibor

    A 21 éves Majoros és a nála két évvel idősebb Bálint egy bosnyák ellenféllel vette fel a küzdelmet a Hungexpo G pavilonjában felállított négy centerasztal egyikén, s ugyan a második szettet elvesztette, összességében magabiztosan nyert. Délután, 15.30 órától egy algériai vetélytárs vár a magyarokra, azon a meccsen már a 64-es főtáblára jutás lesz a tét.
“Különleges élmény itthon játszani, már most nagyon jó a hangulat. – mondta az MTI-nek Majoros. – Most szerepelünk először együtt, ebből adódóan voltak kisebb hibák a mérkőzésen, még meg kell éreznünk, mit és hogyan üssünk, de kezdésnek jó volt.”
Hozzátette: a következő ellenfelükről nem sokat tudnak, de a folytatásban is mindent megtesznek a sikerért, segítik egymást és bíznak a minél jobb eredményben.
Ebben a versenyszámban a Szudi Ádám, Pergel Szandra és az Ecseki Nándor, Madarász Dóra kettős kiemeltként főtáblás.
Eredmény:
vegyes páros, selejtező, 1. forduló:
————————————
Majoros Bence, Bálint Bernadett-Luka Matkovic, Belma Busatlic (bosnyák) 3-1 (4, -11, 6, 3)

később:
selejtező:
férfi egyes:
————
13. csoport:
András Csaba-Zaid Abo Jaman (jordániai) 11.30
András-Robin Devos (belga) 16.15
19. csoport:
Juhász Patrik-Duc Tuan Nhuyen (vietnami) 12.15
Juhász-Martin Allegro (belga) 17.00
23. csoport:
Majoros Bence-Ravil Ahmedov (türkmén) 17.00
28. csoport:
Ecseki Nándor-Avo Mumdzsoglian (libanoni) 17.00
41. csoport:
Lakatos Tamás- Hriszto Hrisztonov (ciprusi) 17.45
42. csoport:
Szudi Ádám-Kreshnik Mahmuti (koszovói) 17.45
A csoportgyőztesek jutnak a 128-as főtáblára.

női egyes:
———-
45. csoport:
Fehér Orsolya-Christina Kamenan (elefántcsontparti) 13.00
46. csoport:
Bálint Bernadett-Rozalina Hadzsijeva (üzbég) 18.30
47. csoport:
Hartbrich Leonie-Alisa Khalid (skót) 13.00
A csoportgyőztesek jutnak a főtáblára, a másodikak közül négy szerencsés vesztes is a 128 közé kerül.

vegyes páros, selejtező, 2. forduló:
————————————
Majoros Bence, Bálint Bernadett-Szami Keruf, Lynda Lograibi (algériai)
15.30

Forrás:MTI

Comments are closed.