Vizes vb 2022 – Milák megvédte címét 200 méter pillangón

Az aranyérmes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetése után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 21-én. Milák Kristóf 1:50.34-es világcsúccsal győzött. MTI/Kovács Anikó

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter pillangón kedden a budapesti úszó-világbajnokságon, amelynek magyar szempontból eddigi legsűrűbb esti programjában nyolc hazai versenyző volt érdekelt.

A 22 éves magyar versenyző, a szám olimpiai bajnoka, világcsúcstartója és Európa-bajnoka 2019-es kvangdzsui rekordját (1:50.73) megjavítva, 1:50.34 perces idővel csapott célba, míg a finálé másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:55.20-szal hatodik lett.
    A keddi fináléban a zsúfolásig megtelt Duna Arénában Milák már az első pillanattól kezdve uralta a mezőnyt, az első fordulónál közel fél másodperccel volt jobb világcsúcsánál, a különbség pedig csak nőtt az órához képest. Végül az utolsó métereken csak a digitális vonallal versenyzett és végül győzött. Kenderesi – szokásával ellentétben – ezúttal erősebben kezdett, de így nem tudta a tőle megszokott hajrát hozni és hatodik helyen végzett.
    Az elődöntőben érdekelt magyarok közül elsőként 100 méter gyorson Németh Nándor és Szabó Szebasztián állt rajtkőre. Előbbinek sikerült 48 másodpercen belüli időt (47.96) úsznia, amivel holtversenyben a nyolcadik lett. Némethnek így az eredeti program végén szét kellett úsznia az olasz Lorenzo Zazzerivel és elképesztő bravúrral, 47.69 másodperces országos csúccsal (!) jutott tovább. Szabó azt követően, hogy délelőtt két századra volt egyéni csúcsától (48.45), most óriási úszással 48.19-cel élete legjobb idejét érte el, ami összesítésben a 13. helyet jelentette számára.
    Női 200 méter pillangón Kapás Boglárka címvédőként a nyolcadik helyen csúszott be a döntőbe, a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka – aki a 2017-es hazai rendezésű vb óta először úszta ezt a számot világversenyen – a 13. helyen végzett.
    Férfi 200 méter vegyesen a 19 éves Kós Hubert – aki tavaly ugyanebben a medencében junior világcsúcsot úszott (1:56.99 perc) – délelőtti idejéből (1:58.47) több mint egy másodpercet tudott faragni, 1:57.23 perccel csapott célba és ötödikként bejutott a fináléba, Török Dominik Márk pedig a 15. helyen végzett.