Rizmayer Gábor pontszerzéssel nyitotta az évet az IDM Superbike-ban

A sokszoros magyar bajnok gyorsasági-motorversenyző, Rizmayer Gábor az elmúlt hétvégén teljesítette idei első versenyét: az IDM Superbike Nemzetközi Német Bajnokság lausitzringi nyitófordulóján állt rajthoz a svájci-német Weber-Diener Racing Team színeiben. Gábor az első versenyt a pontszerző 11. helyen zárta, a második futamon viszont technikai probléma miatt kiesett.

Rizi számára egyáltalán nem ismeretlen terep az IDM Superbike Nemzetközi Német Bajnokság – amely nem mellesleg a világ egyik legerősebb nemzeti bajnoksága a gyorsasági-motorsportban –, hiszen 2009-ben ebben a sorozatban végzett a 4. helyen az év végi összesítésben, tavaly pedig az utolsó két fordulón állt rajthoz, annak Weber-Diener Racing Team a színeiben, amely az idei évre is bizalmat szavazott neki. Tavaly Gábor remekelt a Lausitzringen, ami akkor a bajnokság záró fordulóját jelentette, és mindkét futamot dobogós helyen zárta a svájci-német egylet Kawasaki ZX-10R-esével a Superstock 1000-es kategóriában.

Idén a szó szoros értelmében ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta: a Lausitzringen, csak épp most már egy a Superbike szabályainak megfelelő Kawasaki nyergében. Túl sok szezon előtti tesztre nem volt lehetősége a csapattal, de a versenyhét első három napján rendeztek egy kollektív tesztet, és azon ő is ott volt. Ennek ellenére a motor gyerekbetegségei sajnos csak a versenyhétvégén jöttek elő, ami alaposan megnehezítette a mezőny egyedüli magyar motorosa számára a remeklést.

Rizmayer Gábor
„Múlt hét hétfőn, kedden és szerdán a Lausitzringen volt alkalmunk közösen tesztelni a többi csapattal. Itt még jó idő volt, 20 Celsius fok körüli időben motorozhattunk. A versenyhétvégét felvezető pénteki napot viszont elmosta az eső, így ott egy kört sem tudtam teljesíteni a motorral. A hétvége további részében már száraz időnk volt, viszont végig technikai problémák hátráltattak minket. Szétment a váltó, az új kerekeken elforgott a gumi, úgyhogy volt baj elég. Sajnos ez a kevés szezon előtti tesztlehetőség ára, nem volt időnk a helyére rakni a motor gyerekbetegségeit, így ez a feladat az első versenyhétvégére maradt. Az időmérőn 12. lettem, de az első futamot csak a mezőny legvégéről tudtam megkezdeni, miután a bemelegítő körben leállt a motor, és valami elektronikai hiba miatt nem akart újra indulni. Mire mégis beindult valahogy, már késő volt, és épphogy csak oda tudtam érni egyáltalán a rajthoz, így a szabályok értelmében csak utolsóként indulhattam el. Innen sikerült feljönnöm a 11. helyre, így pontszerzőként zártam az év első versenyét. A második verseny 7. körében viszont sajnos szétment a kuplungom, úgyhogy ezzel véget is ért számomra ez a hétvége. Meglátjuk, mit hoz a folytatás, de a terv az, hogy az egész szezont végigcsinálom a csapattal. A csapat az én teljesítményemmel elégedett, remélem, a következő versenyen, Zolderban már nekem is több okom lesz a végén az örömre.”

Az IDM Superbike Nemzetközi Német Bajnokság soron következő, második versenyhétvégéjét május 30. és június 1. között rendezik a belgiumi Zolderban.