Rajt-cél győzelem a második futamon

Michelisz Norbert

2015. 05. 03. Hungaroring – Michelisz Norbert, a MOL-csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a 2015 évi FIA WTCC versenysorozat mogyoródi, második futamán. Ezzel 2012 után ismét a dobogó legfelső fokára állhatott. Az első futamon a nyolcadik, pontszerző helyen ért célba.

1. futam

Az első sorból a korábbi világbajnok, francia Yvan Muller és honfitársa Hugo Valente indulhatott. Michelisz Norbert pedig a 10. helyről rajtolt.

Mivel Muller nem a megfelelő rajthelyen állította meg az autóját a felvezető kör után, ezért a versenyigazgató egy újabb formációs lap megtételére kötelezte a mezőnyt.

Rajt: Muller, Valente, Lopez, Loeb, Hua és Monteiro nagyon jól kapta el a rajtot, Michelisz viszont beszorult a holland Tom Coronel mögé. Az első kanyarban kialakult tülekedésben, úgy megsérült az orosz Kozlovszkij Ladája, hogy később feladni kényszerült a versenyt. Szerencsésebb volt.

Fotó: Dóka Attila,Juhász Melinda

Michelisznek viszont sikerült feljönni a hetedik helyre ám a Chevrolet-vel versenyző Tom Chilton szintén erre a helyre pályázott, és a második körben sikerült is neki megelőznie a Honda Civic-kel versenyző magyar pilótát.

Az argentin Lópeznek megelőzte először Valentet, majd egy kis csata után Mullert is, és az élre állt. Innentől kezdve nem volt ellenfele és egy újabb győzelemmel lett gazdagabb valamint növelet előnyét a második helyen befutó Mullerrel szemben.

A MOL-csopor által támogatot hazai versenyen, egészségügyi okokra hivatkozva nem indult el az angol James Thompson. A FIA WTCC mezőnyéből a marokkói futam után szállt ki a szerb Borkovic, aki a FIA ETCC-ben folytatja tovább az évadot.

2. futam

Michelisz Norbert a szabályok értelmében a második futamon az első rajtkockából indult, mellőle Coronel, mögüle pedig Chilton.

Rajt – első kanyar: A magyar versenyző simán eljött, akárcsak Coronel és Chilton. Viszont Michelisz olasz márkatársa, Gabrille Tarquini felszánotta a célegyenes füvét, hogy kikerülje az előtte kissé beragadt John Filippit. Az olasz úgy döntött, hogy amilyen hamar csak tud visszamegy a boxba. Az angol Rob Huf, megpördült az autójával, és később feladni kényszerült a második futamot, mert kitört a bal hátsó kereke. A kínai Ma Csing Hua szinté belekerült az adok-kapokba így visszacsúszott a kilencedik helyre.

A marokkói Bennani feladta a versenyt, Tarquini sérült autóját hamar megjavította a JAS csapata így sikerült visszamennie a pályára.

Michelisz szinte folyamatosan növelte előnyét a hollanddal szemben, aki Chilton támadásaival volt elfoglalva, így több mint hét másodperccel korábban célba.

Ez volt az első futam, ahol nem egy Citroennel értek először célba és így Michelisz az, aki megszerezte a Hondának is az első győzelmet.

Michelisz Norbert: „Tegnap nagyon nehezen aludtam el és egész nap nagyon feszült voltam. Kicsit nehéz volt elvonatkoztatni attól, hogy nagy a nyomás, hogy a második futamon az élről indulhatok és a saját kezemben van a sorsom. Szerettem volna mindent tökéletesen csinálni. Nagyon nehéz bármit is mondani egy ilyen futam után. Nagyon örülök, hogy minden úgy alakult, ahogy elterveztem, elterveztük. Nagyon büszke vagyok magamra, a csapatra, arra, hogy ilyen összeszedettek tudtunk maradni. Újra dobogóra állni egy olyan érzés, amire mindig vágyom. Nagyon örültem, hogy ennyien kijöttek a futamra, köszönöm, hogy ennyien szurkoltak nekem, nekünk.”

„Gratulálunk Norbi és a Zengő Motorsport fantasztikus győzelméhez! Norbit a Hungaroring dobogójának legfelső fokán látni és több tízezer honfitársunkkal közösen hallgatni a magyar himnuszt felejthetetlen élményt nyújtott. Mind Norbi mind pedig a MOL-csoport Magyarországról indult és nemzetközi szinten versenyez, azonban a hazai futam mindig különleges fontosságú mindannyiunk számára.  Köszönjük a szurkolóknak, amiért lelkesedésükkel és biztatásukkal segítették Norbit abban, hogy álmait követve a legjobbá váljon, ahogy a MOL-csoport is megadja a szükséges energiát ahhoz, hogy az itthon elért siker tovább folytatódhasson.” – mondta Kelenvölgyi Ágnes, a MOL-csoport szponzorációs vezetője.

Az összetett pontversenyben Michelisz Norbert összetettben feljött a hatodik helyre (47 pont). A bajnokságban növelte előnyét az argentin López (130 pont) Loebbel (96 pont) és Mullerrel (86 pont) szemben.

A Yokohama Drivers’ Throphyban a magyar versenyző növelte előnyét Chilton és Bennani előtt.

Folyatás két hét múlva a németországi Nürburgringen lesz.