Piros uralom a szezonnyitón

Amilyen szépen teljesített a Ferrari az előszezoni tesztek során, olyan eredményesek voltak pilótái a 2022-es szezont megnyitó Bahreini Forma-1-es Nagydíjon, vasárnap. Charles Leclerc ért célba elsőként a Ferrarival, s őt csapattársa, Carlos Sainz követte másodikként. A bronzérmes helyezés Lewis Hamiltoné lett. A Red Bull mindkét pilótája kiesett a cél előtt nem sokkal, autójuk motormeghibásodása miatt.

A Ferrari és a Red Bull autói hasonlóan jó teljesítményt nyújtottak a hétvége során és meglepő módon a Mercedes motoros autók szenvedtek. Max Verstappen nagyon szépen versenyzett az év első versenyén, de autója kifogott a 2021-es világbajnokon. Bár Leclerc szinte végig az élen versenyzett, egy helyen nagyon szép versenyzés alakult ki az első helyért a regnáló világbajnok és a monacói között, de utóbbi mindig visszavette a vezetést. Nem is engedte ki azt a kezei közül és ennek eredményeként ő állhatott végül fel a dobogó tetejére. Charles Leclerc ezzel Forma-1-es pályafutása harmadik győzelmét gyűjthette be.

„Igen, boldog vagyok. Az utóbbi két év hihetetlenül nehéz volt a csapatnak. Tudtuk, hogy ez nagy lehetőség lesz a számunkra és a fiúk nagyszerű munkát végeztek az autó építésével. A lehető legjobb módon kezdtük meg a szezont. Rajtelsőség, győzelem, a leggyorsabb kör, kettős győzelem Carlos-szal, nem is reménykedhettünk volna jobb eredményben.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta.

Bár Carlos Sainz szomorúan konstatálta, hogy nem az övé lett az év első győzelme, de második helyezése miatt sincs oka szomorkodni. Mattia Binotto csapatfőnök maximálisan elégedett lehet. Leclerc leggyorsabb körért járó plusz egy pontjával a Ferrari és pilótái maximális pontszámmal utaznak tovább a jövő hétvégi Szaúd-Arábiai Nagydíj helyszínére. A Mercedes Lewis Hamilton szavaival élve kárt mentett. Az egész hétvége során nem mentek túl jól az Ezüst Nyilak, de a két Red Bull kiesése folytán végül a harmadik és negyedik helyért járó pontokkal távoznak. George Russell számára még nem érkezett el a kitörés ideje, de minden bizonnyal ami késik, nem múlik a fiatal brit számára.

Kevin Magnussen egy álmot él meg. Nemrég derült ki, hogy visszatérhet a Forma-1-be, régi csapatához a Haashoz. Azt azonban minden bizonnyal még csak nem is remélte volna, hogy első versenyén az ötödik helyen ér célba, az ezidáig igencsak gyengélkedő, de az új érában már erőre kapó Haas autójával. Valtteri Bottas sem panaszkodhat. A Mercedestől az Alfa Romeóhoz szerződő finn pilóta a hatodik helyre hozta be autóját. A Forma-1-ben debütáló kínai csapattársa, Zhou hozta el az utolsó pontot a tizedik helyért. Az Alpine mindkét pilótája pontszerző helyen ért célba. Esteban Ocon szerepelt jobb helyen. A francia a hetedik lett, míg Fernando Alonso a kilencedik helyre kormányozta célba a teljesen rózsaszínbe öltözött autót. Juki Cunoda lett a nyolcadik, miközben csapattársa, Pierre Gasly elsőként távozott a versenyből. A francia pilóta félreállt gyengélkedő autójával, ami azután azonnal lángra kapott. Ezután biztonsági autós fázis következett, az egyetlen az 57 körös futam során.

A Forma-1-es csapatok nem pihennek. A jövő hétvégén (2022. március 27.) ugyanis a nagyon közeli Dzsiddába látogatnak el, a Szaúd-Arábiai Nagydíj helyszínére. A tavaly decemberben debütáló versenyt Lewis Hamilton nyerte. Kis bepillantást nyerhettünk a hétvégén az idei erőviszonyokba. Vajon marad minden ugyanígy a jövő hétvégén? Hamarosan kiderül…