Összesen 6 magyar arany vasárnap

Vasárnap délután újabb 2 arany-, és egy bronzérmet is szereztek a magyar ifik az ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon, amelyen győzött az U23-as női kenu páros és ugyanebben a korosztályban, 200 méteres kenu egyesben Lakatos Zsanett is Európa-bajnok lett.

Csak a zárónapon összesen hatszor játszották el a magyar Himnuszt Poznanban. Az ifik délelőtt és délután is két-két aranyérmet nyertek, ráadásul ma az U23-as korosztályban is szerzett két első helyet a magyar csapat. Női C-2 500 méteren a Lakatos Zsanett, Takács Kincső páros győzött és Lakatos egyéniben, 200 méteren is Európa-bajnok lett.

Az ifjúsági női kajak párosok 500 méter döntőjét még délelőtt Takács Tamara és Czéllai-Vörös Zsófia kiváló versenyzéssel nyerte meg, férfi K-1 500 méteren pedig Szabolcsi Bence győzött, sőt férfi ifi kajakban Koós Norman és Szeiler Máté párosa is a dobogóra tudott állni – ők a harmadik helyen zártak 500-on.

Délután pedig Európa-bajnok lett ifjúsági C-1 200 méteren Hajdu Jonathán, és K-2 200 méteren szintén az ifik között a Nagy Vendel, Csizmadia-Kolos Attila páros, ráadásként férfi K-1 200 méteren is szerzett egy bronzérmet Magyarország Birkás Balázsnak köszönhetően.

Az érmek mellett a magyar válogatott több értékes helyezést is begyűjtött a legrövidebb távon. Az U23-as kenusok között Korisánszky Dávid negyedik lett, ugyanebben a korosztályban szintén negyedik helyet szerzett a férfi kajakpáros 200 méteren.

Az ifjúsági és U23-as válogatott összesen 8 arany-, 5 ezüst-, és 4 bronzérmet szerzett, úgy, hogy az U23-as korosztályban a B-válogatott szerepelt a kontinensviadalon.