Ökölvívó vb: Harcsa Zoltán búcsúzott

A kazahsztáni Almatiban zajló AIBA Felnőtt Amatőr Ökölvívó Világbajnokság 75 kg-os negyeddöntőiben lépett kötelek közé az utolsó versenyben lévő magyar versenyző, Harcsa Zoltán. A budapesti fiatalember az ír Jason Quigley ellen lépett kötelek közé.

A mérkőzést Harcsa kezdte jobban, szépen megelőzte ellenfelét, de az ír már az első menet második felében rákapcsolt, és egalizálta a küzdelem képét. A második menetben Quigley dominált, ráadásul az első percben egy jobbossal padlóra is küldte a magyar ökölvívót. A számolás után Harcsának sikerült meccsben maradnia, és az utolsó menet szoros küzdelmet hozott. A 22 éves Jason Quigley egyhangú pontozással (30-27, 30-27, 30-27) jutott be az elődöntőbe.