Nincs meg Kopasz Bálint ellenszere

kajak

A K-1000 méter után 500 egyesben is győzött Kopasz Bálint, ez azt jelenti, hogy idén egyetlen hazai versenyen sem hibázott, az algyői kajakos az összes hazai viadalt megnyerte, amelyiken elindult. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó is mindent vitt, mindkét válogatón győzni tudtak C-2-ben 500 és 1000 méteren is. K-2 1000 méteren pedig megvolt a szétlövés, a világbajnokságra az első válogatót és a mostani különversenyt megnyerő Hufnágel, Ilyés duó készülhet.

Tótka Sándor rajtolt a legjobban K-1 500 méteren és tisztán vezetett is féltávig. A korábbi sprintert a parton sokan a szám esélyesének tartották, miután tegnap Nádas Bencével simán nyerte a párost. Kopasz Bálint és Mozgi Milán azonban fokozatosan megközelítette Tótkát, majd 100 méterrel a vége meg is előzték őt. Mögöttük hatalmasat hajrázott Tóth Dávid is, aki Kopasz és Mozgi mögött bronzérmet szerzett.

“Kemény 500 méter volt, nekem az idei legnehezebb. Nem volt előre eldöntött taktikám, nem akartam nagyot rajtolni, mert akkor nem bírtam volna a végét. Kihajtottam magam, örülök, hogy meg tudtam nyerni ezt a számot is” – mondta a befutás után Kopasz Bálint.

Sokkal simábban nyerte a második válogatót a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó C-2 500 méteren, mint három hete az elsőt, ezen a hétvégén úgy alakult, hogy az 1000 méteren nagyobbat kellett küzdeniük a győzelemért. A rövidebb távon ezúttal is Sarudi Pál és Fekete Ádám végzett a KSI SE egysége mögött, Hajdu Jonatán és Khaut Kristóf pedig harmadik lett.

“Az ötszázas feszes tempót kell megtalálnunk, Korisnak még fejlődnie kell abban, hogy megfogja a csípőjét, meg a hasa feszes legyen, ugyanakkor nem biztos, hogy külön készülnünk kell a rövidebb távra is. Az biztos, hogy az ezer méterünknek sem ártana, ha ezt is jól meg tudnánk oldani” – mondta a páros kenuzás lassan megkoronázott legjobbja, Mike Róbert.

A férfi kajakosoknál, 5000 méteren komoly csata zajlott, a napon legalább 45 fokos időben.

Noé Bálint, Csontos Csaba, Solti László, Ceiner Bálint és Petró Erik haladt körökön át váltott vízen az élen, csak az utolsó kis körben lógott meg Noé, Petró és Csontos, akik nagy hajrá után ebben a sorrendben is érkeztek a célba. Miután a fiatal Petró Erik az egyik fordulóban bóját tévesztett, ezért kizárták, így Ceiner Bálint állhatott fel harmadikként a dobogóra.

A női kajakosok versenyében ezúttal is Bodonyi Dóra és Mihalik Sára küzdött meg az első helyért 5000 méteren, ebben a különcsatában pedig az első válogatóhoz hasonlóan ismét a Közgép SE kajakosa, Bodonyi Dóra győzött, Mihalik Sára mögött pedig a BHSE színeiben Horváth Noémi futott be.

A férfi kenusoknál sem történt földindulás C-1 5000 méteren, ezúttal is az első válogatón győztes Varga Dávid nyert, a múlt héten maraton Eb-ezüstérmet szerző Dóczé Ádám előtt. Ketten hamar megléptek a mezőnytől, a finist pedig Varga bírta jobban, így ebben a számban az Európa-bajnokság után a vb-n is rajthoz állhat.

A második válogató zárása után rendezték meg a szétlövést férfi K-2 1000 méteren a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert és a Noé Zsombor, Bogár Gábor duó között. A táv elején sokáig együtt haladt a két egység, ezúttal Hufnágelék nem rontották el úgy a rajtot, mint pénteken, a végét pedig kicsivel jobban bírták. Nagy küzdelemben nyerte meg a szétlövést a Honvédos duó, így az Európa-bajnokságon és a vb-n is képviselhetik a magyar színeket.

“Nem volt egyszerű, arra számítottunk, hogy megnyerjük a második válogatót, de ez sport, bármi előfordulhat, ezért pénteken kikaptunk, majd abból fel kellett állnunk és most teljesíteni, amit elvártunk magunktól – mondta a célban Hufnágel Tibor. – Az elmúlt években folyamatosan ott voltam párosban a nemzetközi mezőnyben, ennek ellenére most még nem tudom megmondani, hogy a jelenlegi formának idén mire lesz elég, jövő héten az Európa-bajnokság után okosabbak leszünk.”