Németh Balázs: „Pozitív az érzés, de gyorsulnunk kell még”

Hasznos és eredményes napot zárt Misanóban, a FIM Superstock 1000 Kupa idei negyedik fordulójának helyszínén az olasz Pedercini Racing Team Kawasaki ZX10R-jét terelgető Németh Balázs. A 26 éves magyar motoros ugyan még keresi az ideális beállításokat csapatával, ám pénteken fontos lépéseket tett azok megtalálása felé.

Ez a mai napon kimagasló időeredményekben még nem mutatkozott meg, de egy versenyhétvége első napja nem is mindig a látványos dolgokról kell, hogy szóljon. Balázs rendkívül tudatosan igyekszik felépíteni a versenyhétvégéjét, és a pénteki két szabadedzést elsősorban arra használta fel, hogy a szombati időmérőre a lehető legfelkészültebben és a lehető legjobb motorral tudjon majd kiállni.

Ezzel együtt a mai eredmények miatt sincs oka szégyenkezni, sőt! Az első szabadedzésen a 10., a másodikon a 15. helyen végzett a 29 fős mezőnyben, összesítésben pedig délelőtt futott legjobb köridejével a 12. helyen zárta a misanói hétvége nyitónapját. Vasárnap a versenyen az első 15 helyen célba futó pilóta kap majd bajnoki pontokat, tehát ilyen szempontból is pozitív, hogy Balázs ma mindvégig a top15-ön belül tudott maradni. Szombaton innen folytatja majd a tudatos építkezést.

Németh Balázs
„Az első szabadedzésen azokkal a beállításokkal kezdtem, amikre a múltkori tesztünkön rátaláltunk. Minden jól működött, egy nagy problémánk volt csak: a hátsó tapadás, az ugyanis egyáltalán nem volt. De ez csapaton belül is mindenkinek problémát jelentett, és azt valószínűsítjük, hogy csapaton kívül, a többieknek is, mivel nagyon meleg volt. Délután mindenesetre ezt a problémát próbáltuk orvosolni, ami néhány változtatásnak köszönhetően sikerült is, ám ezek pedig néhány más jellegű problémát hoztak elő, úgyhogy így sem volt tökéletes az érzés. Sajnos így a második szabadedzésen már nem is tudtam javítani, ezért holnap tovább kell próbálkoznunk, mert mindenképp gyorsulni akarok még az időmérő és a futam előtt. A mérnökök és a futóműves most még együtt elemzik a telemetriát, de biztos vagyok benne, hogy találni fogunk egy megoldást, és holnap sikerül elérnünk a céljainkat. Most sem vagyunk messze, mert nagyon szoros a mezőny, úgyhogy már egy fél másodperces javulással is jó pár helyet előrébb lehet lépni. A holnap reggeli szabadedzésen még kipróbálunk több dolgot, egy más áttételt is, aztán az időmérőre az addigi tapasztalatok alapján összeállítjuk a legjobb megoldást, ami remélhetőleg eredményre vezet majd. Összességében pozitív az érzés, de gyorsulnunk kell még.“