Nagytúra – nagymosás!

Raffaele Marciello és Michael Meadows nyerte a vasárnapi Blancpain GT Series autós gyorsasági versenyt a Hungaroringen. A fekete-sárga festésű Mercedes-AMG GT3-nak és a futam alatt egymást váltó pilótáknak sem volt megeröltető az 1 órás verseny, mert szinte az egész mezőny hozzászokott a 6, 12, 24 órás küzdelmekhez. Az izgalom abban rejlett, hogy a szakadó eső eláll vagy tovább fokozódik a mogyoródi pályán.

Sajnos nem a megszokott rajt várt a 21 versenyautóra a hatalmas felhőszakadás miatt, így egy kis biztonsági autós körözgetés után kaphattak csak zöld zászlót. Elszabadultak a lóerők és esőfüggönyön át gyönyörködhettek a nézők a gépcsodákban.

A már több, mint 20 éves SRO Motorsports Group számos alkalommal elhozta már a magyar közönségnek a Blancpain GT-t és vele együtt a kiegészítő futamokat. Idén is itt volt a Formula Renault Eurocup, a GT4 European Series és a Blancpain GT Sports Club.

Fotó: Sződy Zsolt és Sződy Szabolcs