Magyarország legnagyobb privát galériatere rendszeresen frissülő művészeti kiállításokkal várja látogatóit a régi fényében tündöklő Corvin Palace épületében. Az Apollo Gallery rugalmas konstrukciókkal bérelhető rendezvényhelyszínként is vonzza a budapesti közönséget.
A Corvin Palace már 2023. tavaszán lerántotta a leplet arról, hogy megújult épületébe érkezik az Apollo Gallery kortárs kereskedelmi galéria. Az elnevezés a legelső mozitól származik, amely 1906 és 1922 között a téren állt, mielőtt a jelenlegi klasszicista stílusú Corvin-palota 1926-ban felépült Budapest központjában. A progresszív párizsi és londoni áruházak minden eleganciáját magán viselő épületben, amely megelőzte korát, a kezdetektől fontos szerepet kapott a művészet. Az újra régi fényében tündöklő ingatlanban az Apollo Gallery friss szemlélete tisztelgés e hagyomány, az épület, valamint a város progresszív filozófiája előtt.
A kereskedelmi galéria olyan művészeti tér szerepét kívánja betölteni, ahol mindenki felfedezheti a kiemelkedő magyar és nemzetközi kortárs művészetet. A több mint 400 négyzetméteres kétszintes kiállítótérben átgondoltan, kurátori gonddal összeállított kortárs kiállításokat láthatunk ismert és elismert, valamint fiatal, feltörekvő művészek alkotásaiból.
A hosszú távú tervek szerint nem csak a folyamatosan frissülő kiállítások miatt látogatható az Apollo Gallery. Az alapító, Élő Nóra tervei szerint olyan tér alakult, ahol elfér a művészet minden ága, tánc, irodalom, zene, színház, képzőművészet így workshopok, konferenciák, irodalmi estek, koncept vacsorák, illetve más különleges rendezvények.
A történelmi épület, a folyamatosan megújuló tér, valamint a professzionális, minden igényt kielégítő szolgáltatói team különleges és egyedi rendezvényhelyszínné teszik az Apollo Galleryt, mely szeptembertől privát és nyilvános eseményekhez is bérelhető. A cél, hogy a vállalati szférát ebben a közegben nyitottabbá tudják tenni a kultúra irányába.
Az Apollo Gallery nyitó kiállítása a Venus Kertje, mely szeptember 6-tól látogatható, 12 lírai művész erőteljes, komplex hangja előtt tiszteleg. A bemutatott műveken keresztül személyes történetek, női sorsok, mitologikus víziók elevenednek meg. „A magyar művészeti kánon megkerülhetetlen karaktereinek, különböző személyes narratíváinak, szimbolikus ábrázolásainak és a kortárs fiatal alkotók művészeti programjának egymás mellé helyezésével célunk a művészettörténet folytonosságának megteremtése az olyan művészeti állásfoglalásokkal és programokkal kapcsolatban is, amik kevésbé hallhatók napjaink művészeti diskurzusaiban” – mondta Sárvári Zita művészeti vezető.