Latvala első aszfaltos győzelme

Amber-Francia_Rali-MeekeSebastien Ogier címvédése hazai terepen nem sikerült, autójának meghibásodása miatt. Ogier csapattársa, Jari-Matti Latvala összeszedte magát a hétvégén és ralis pályafutása első aszfaltos győzelmét begyűjtötte a Francia Ralin. Andreas Mikkelsen ismét nagyot nyújtott, hiszen idei harmadik ezüstérmes helyezését szerezte meg. Őt Kris Meeke követi a dobogó harmadik helyén.

Mindenki Sebastien Ogier sikerét várta a hétvégére, hiszen hazai földön egy címvédés minden pilóta álma. Ez mégsem jött össze a Volkswagen pilótájának, helyette csapattársa, Jari-Matti Latvala nyert. Latvala korábban már a Német Rali idején is megmutatta, hogy idén jó formában hajt aszfalton, bár ott nem jött össze neki a győzelem. Most azonban az első helyre vitte célba versenyautóját. Az egyéni világbajnoki cím sorsa ezáltal még nem dőlt el, legközelebb Spanyolországban kerülhet arra sor.

Nagyon ideges voltam ma reggel a németországi hibám után. Meg kellett akkor tanulnom a leckét és anélkül a tapasztalat nélkül nem lehetettem volna olyan erős ma és nem lett volna olyan nagy az önbizalmam.” – szögezte le a győztes Latvala.

Ez a verseny a Citroennek is hazai futama volt. Kris Meeke nagyon bizakodó volt a verseny előtt, elmondta, hogy dobogós hely a célja. Ez sikerült is a brit pilótának, bár egyre inkább érik nála a győzelem.

Robert Kubica úton volt ralis pályafutása legjobb helyezése, a negyedik hely, felé, de kicsúszott autójával az árokba az utolsó szakaszon. A negyedik hely így a Hyundait vezető Dani Sordóé lett, aki Mikko Hirvonen előtt ért célba.

Amber-Francia_Rali-Latvala

Elfyn Evans nagy csatát vívott Mads Östberggel az utolsó napon a hatodik helyért. A norvég versenyző azonban elnézte az itinert és az utolsó gyorsasági szakaszon letért az útról egy rövid időre. Ez azonban elég volt ahhoz, hogy a fordos pilótáé legyen a hatodik hely.

A Hyundai duója, Thierry Neuville és Bryan Bouffier ért célba a nyolcadik és kilencedik helyen. Az utolsó pontszerző hely Martin Prokopé lett.

És hogy mi történt a címvédő világbajnok Sebastien Ogier-val? A francia pilóta maximum pontszámot szerzett a Power Stage-en, így ezzel vigasztalódhat azután, hogy már az első nap kiesett autója sebességváltó érzékelőjének meghibásodása és egy időmérési hiba miatt.

A Francia Ralit követően a csapatok ismét hosszabb pihenőre mehetnek, hiszen csak három hét múlva van ismét jelenésük, ezúttal a szezon utolsó előtti raliján, a Katalán Ralin (2014. október 24-26.). Ogier Spanyolországban világbajnok lehet, ha egy ponttal többet szerez Latvalánál.