Kis Viktória: „Izgalmas és forró versenyeink lesznek”

Tikkasztó hőség fogadta Katarban a H-Moto Team hölgyversenyzőjét, Kis Viktóriát, aki a hétvégén a 2013/2014-es Losail Ázsia Bajnokság ötödik és egyben utolsó fordulóján áll rajthoz a Katari Motorsport Szövetség (QMMF) teljes támogatását élvezve. Wicca pénteken kategóriája 2. helyére kvalifikálta magát, így ma mindkét futam rajtját ebből a pozícióból várhatja.

Kis Viktória idén a MAMS elnöke, Hermann Henrik személyes közbenjárásával indulhatott el a Losail Ázsia Bajnokság (Losail Asian Road Racing Series) utolsó három fordulóján, amit eddig kiváló szerepléssel hálált meg. Első versenyhétvégéjét két kategória 6. hellyel zárta, majd a második versenyhétvégén megszerezte első győzelmét, így a tiszteletére szólt a Magyar Himnusz a Losail International Circuiten, a MotoGP szereplőinek füle hallatára.

A kecskeméti hölgymotoros az összesítésben a nagyon előkelő 2. helyen áll jelenleg, és bár bajnok már nem lehet, de egy hétvégi jó szerepléssel minden esélye megvan rá, hogy ezüstérmesként zárja a rangos ázsiai bajnokságot. Ehhez pénteken az alaphangot megadta, hiszen az időmérő edzésen a 2. helyet szerezte meg kategóriájában a már biztosan bajnok Manca Katrasnik mögött, akivel legutóbb mindkét versenyen parázs csatát vívott.

Most is hasonlóan szikrázó küzdelemre van kilátás kettejük között a győzelemért a ma magyar idő szerint 17:00-kor, illetve 19:30-kor kezdődő első és második futamon, ahol az is döntő tényező lehet, ki bírja jobban végigkoncentrálni a 15 körös távot a brutális hőségben. Embert próbáló feladat lesz, de tudjuk, Wiccát kemény fából faragták, úgyhogy bízzunk benne, hogy a 2012-ben a MAMS által az év legeredményesebb női motorversenyzőjének választott pilóta most is kitesz majd magáért.

Kis Viktória
„Izgalmas volt a pénteki nap, főként a hőség miatt. Első alkalommal nagyon megterhelő volt. A nappali 45 fokos hőség este 32-33-ra csökkent, az aszfalt hőmérsékletéről nem is beszelve. A pálya porossága miatt folyton csúszkál a motor hátulja, ezt viszonylag hamar meg lehet szokni. Az időmérőn a 13. helyre kvalifikáltam magam, előttem kategóriámból csak a szlovén versenyző, Manca Katrasnik van, ő időben 5 tizeddel motorozott jobbat nálam. Izgalmas és forró versenyeink lesznek!”