Kis Viktória: „Dupla győzelem, dupla Magyar Himnusz, dupla elérzékenyülés és öröm!”

Nehéz jelzőket és szavakat találni arra a teljesítményre, amit a H-Moto Team hölgyversenyzője, Kis Viktória vitt véghez a Losail Ázsia Bajnokság most hétvégi, utolsó fordulóján. Wicca mindkét futamot megnyerte kategóriájában, így néhány óra eltéréssel kétszer is felcsendült a tiszteletére a Magyar Himnusz a messzi Katarban!

Mesébe illő – talán ez a legjobb jelző mindközül Kis Viktória most hétvégi és egész eddigi idei teljesítményének leírására. A korábban díjugratóként is szép sikereket elérő Wicca 2012-ben első magyar női versenyzőként tudott Alpok-Adria bajnoki pontokat szerezni a Superbike kategóriában, és az év végén a MAMS megválasztotta az Év Női Motorversenyzőjének. A motorsportban is egyből sikereket ért tehát el, és bizonyította tehetségét, ennek ellenére 2013-ban a teljes évet kihagyni kényszerült: anyagi okokból egyetlen versenyen sem tudott rajthoz állni.

Idén viszont a MAMS elnöke, Hermann Henrik személyes közbenjárásának köszönhetően lehetőséget kapott rá, hogy a Katari Motorsport Szövetség (QMMF) teljes támogatását élvezve rajthoz álljon a 2013/2014-es Losail Ázsia Bajnokság (Losail Asian Road Racing Series) utolsó három fordulóján. Wicca pedig két kézzel megragadta a lehetőséget, és az, hogy meghálálta a belé vetett bizalmat, úgy gondolom, hogy nem kifejezés!

Első versenyhétvégéjén két kategória 6. hellyel kezdett, majd második nekifutásra már nyerni tudott, így először csendült fel a Magyar Himnusz a távoli Katarban egy magyar hölgyversenyző tiszteletére, ráadásul, nem is akármikor: a MotoGP Katari Nagydíjának hétvégéjén!

A mostani, harmadik szereplése alkalmával, ami a bajnokság ötödik és egyben utolsó fordulóját jelentette, azonban még ezt az eredményt is sikerült felülmúlnia! Mindkét futamát tökéletes teljesítménnyel nyerte meg, és néhány órán belül kétszer is a tiszteletére játszották Katarban a Magyar Himnuszt!

A mindig vidám és életteli kecskeméti hölgymotoros ezzel a bajnokság összesített pontversenyében is a szenzációs 2. helyen végzett 115 pontjával, és azon a három versenyhétvégén, amin rajthoz állt, toronymagasan ő szerezte a legtöbb pontot a mezőnyből. Mit lehetne még írni erre? KATARZIS!

Kis Viktória
„Elég megterhelő volt a szervezet számára ez a két nap. Mind a szoros időbeosztás, mind a rettentő hőség miatt. A warm up-on nagyon erős szél fújt, ami felhordta a pályára a homokot, így a tapadás nem volt tökéletes, az idők sem jöttek úgy. A versenyeken a 13. helyről rajtoltam. Az első futamon az amerikai Shelina Moredával voltam pariban, plusz egy ezer köbcentis motorossal kellett küzdenünk, ám az utolsó két körben visszavettem a vezetést, így engem intettek le hamarabb a kockás zászlóval. Nem volt sok idő az örömködésre, pihenésre, 1 óra múlva kezdődött a következő verseny. A második futam első felében szintén tudtunk harcolni az amerikai versenyzővel, majd 5-6 kör után megelőztem. Onnantól kezdve egyedül motoroztam, és amikor a szerelőm mutatta, hogy egyre inkább szakadnak le rólam, már csak arra koncentráltam, hogy egyben beérjek a célba, és ne csináljak ostobaságot. Sikerült! Külön örültem, hogy minden nehezítő körülmény ellenére, az első versenyen csupán 1 tizeddel (2.12,5), míg a második versenyen 3 tizeddel (2.12,8) maradtam el az eddigi legjobb időmtől. Még most is alig hiszem el az egészet! Dupla győzelem, dupla Magyar Himnusz, dupla elérzékenyülés és öröm! Sőt, kihirdették a szezon végi végeredményt a kategóriámban, ahol sikerült összetettben a 2. helyen végeznem. Szeretném ezt a két győzelmet a jelenleg külföldön állomásozó KMCS-nek, és a bátyámnak ajánlani! Köszönöm a rengeteg támogatást a messziből! Nagyon köszönöm a QMMF-nek és Hermann Henriknek a lehetőséget és a belém fektetett bizalmat, remélem, sikerült bebizonyítani, hogy nem volt rossz döntés. Hatalmas megtiszteltetés számomra, hogy egy ilyen nagyszerű csapat tagja lehettem. Bízom benne, a jövőben még dolgozhatunk együtt! Köszönöm szépen mindenkinek, aki szurkolt, írt, gondolt rám, rengeteg erőt adott! Itthon viszont nincs megállás, két hét múlva jön a magyar bajnoki második fordulója a H-Moto Team színeiben, ahol szintén fel kell kötnöm a gatyát, illetve a szoknyát!”

Kelemenné Szilágyi Noémi, menedzser
„Versenyre jövet a repülőn azt vizionáltam, hogy a márciusi győzelem meg fog ismétlődni most… de babonából ki nem mondtam! Azt viszont, hogy ezt a bravúrt kétszer is meglépjük, legtitkosabb álmomban képzeltem el. Köszönöm Wiccának, hogy egyre erősödő kézfájdalmát legyőzve, képes volt a homokvihar miatt oly csúszós pályán ilyen nagyszerű eredményt elérni! Tisztelettel köszönöm mindenkinek a biztató üzeneteket, ez sokat jelentett nekünk itt Katarban!”