„Ismét magyar lett a magyar, s világvégéig az lesz!”

Március 15-én ismét dalba öltöztette a költészetet a Szavak Forradalma. A Red Bull Pilvaker minden eddiginél látványosabb színpadképpel és színesebb fellépő gárdával jelentkezett. A zenei élet tehetséges fiatal személyiségei mellett olyan színművészek álltak a színpadon, mint Hámori Gabi és Szabó Kimmel Tamás.

„Talpra magyar, hí a haza! Itt az idő, most vagy soha! Rabok legyünk vagy szabadok? Ez a kérdés, válasszatok!” – szólt Petőfi Sándor halhatatlan költeménye, a Nemzeti dal, amely a teltházas dupla előadás fináléjaként megkoronázta a 2016-os Pilvakert.

 pilvaker_suveg_aron

Szabó Simon ezúttal rendezőként vett részt a produkcióban, amelyben a rapzene és a költészet mellett a színházi vonal a korábbiaknál hangsúlyosabb szerepet kapott: az állandó szereplő, Kautzky Armand mellett Hámori Gabi, valamint Szabó Kimmel Tamás is színpadra lépett az Erkel Színházban. Az egyik legkülönlegesebb március 15-i megemlékezésen a zenei felhozatalt a tavalyihoz hasonlóan Bom, Deego, Dipa, Diaz, Fluor Tomi, Marsalkó Dávid, Járai Márk, Kollányi Zsuzsi, Fura Csé, Papp Szabi, Singh Viki és Sub Bass Monster képviselte. Az összeszokott előadókhoz idén újoncként csatlakozott a Margaret Island különleges hangú énekesnője, Lábas Viki, valamint Meszes Balázs, alias Meszi a Punnany Massifból, és Szivák Zsolt a Cloud9+-ból – a hangulatfelelősök Kiss Ádám és Janklovics Péter voltak, a házigazda szerepét pedig Buda Márton töltötte be.

„Felemelő volt mindkét előadás!” – mesélte Járai Márk, aki hasonlóan felfokozott érzésekkel jött le a színpadról, mint tavaly. „Olyan dolog ez, amire egész életünkben emlékezni fogunk: egy nemzeti ünnepen megtöltöttük az Erkel Színházat és olyan művészekkel léptünk fel együtt, akik különböző műfajt képviselnek, itt azonban közös volt a produkció. Hihetetlenül jól éreztük magunkat, mindenki odatette magát és a dalok is szívből jöttek” – összegezte a Halott Pénz énekese.

Fluor Tomi szerint a Pilvaker gárdája olyan, mint egy iskolai osztály. „Ez már a harmadik évem a produkcióban, és lényegében mi olyanok vagyunk, mint egy osztály, akiknek minden évben előadást kell tartani, és akikhez mindig jönnek újak. Összecsiszolódunk, összebarátkozunk, s mire igazán belejövünk, addigra túl vagyunk két előadáson és elkezd hiányozni a csapat. Pont olyan, mint amikor vége a sulinak és jön a nyári szünet” – mesélte nevetve a Wellhello rappere.

 

A forradalmi, hazafias eszmék mellett a szerelem, a barátság és a küzdelem szellemisége járta át az est hangulatát. A verses-zenés produkciókat a korábbi éveket is felülmúló lelkesedéssel fogadta a közönség.