Három döntősünk van a „Schoolboys” Európa-bajnokságon

Három magyar versenyző is döntőbe verekedte magát a Keszthelyen zajló EUBC diák (schoolboys) ökölvívó Európa-bajnokságon.

Remek hírek a fiatal ökölvívóinkról: Rostás Renátó (38,5 kg), Barbosu Tibériusz (46 kg) és Baranyi József (72 kg) is nyert a csütörtöki elődöntőkben, így pénteken az aranyért meccselhetnek az Európa-bajnokságon. Bronzéremmel zárt Rostás Ármándó (52 kg), Petrovics Mátyás (54 kg), Gábrisch Krisztián (65 kg) és Budai Renátó (68 kg).

A Csokonai Sportcsarnokban 13 órakor kezdődő program magyar vonatkozású párosításai

38,5 kg: Rostás Renátó – Adam Hussain (angol)

46 kg: Barbosu Tibériusz – Barry McReynolds (ír)

72 kg: Baranyi József – Enrico Antonini (olasz)

A 24 ország 176 bokszolója részvételével hétfőn kezdődött kontinentális verseny rendezési jogát a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) pályázaton nyerte a meg az EUBC-től. A keszthelyi esemény fővédnöke Pintér Sándor belügyminiszter.