Hamilton rekordbeállítással nyert

Ami Szocsiban nem sikerült Lewis Hamiltonnak, az Németországban, az Eifel Nagydíjon igen. Michael Schumacher legtöbb Forma-1-es Nagydíj győzelmének rekordját beállította a Mercedes brit pilótája a hétszeres világbajnok német hazai futamán. Ennek elismeréséül Michael Schumacher fia, az F2-ben versenyző Mick, Hamiltonnak ajándékozta legendás édesapja egyik bukósisakját. A második helyre Max Verstappen kormányozta célba a Red Bullt. A holland pilóta a leggyorsabb körért járó bónuszpontot is elhozta. A dobogó utolsó fokára Daniel Ricciardo állhatott fel a Renault-val.

Amber-Eifel_F1-rajt

„Ez nem egy könnyű futam volt. Max hihetetlenül jól vezetett. Látható az elért helyezésén is. Kemény csata várható a Red Bullal.” – szögezte le a versenygyőztes brit, aki a 91. futamgyőzelmét szerezte meg vasárnap a Nürburgringen. „Nagy megtiszteltetés. Időre van szükségem ahhoz, hogy megszokjam az érzést. Mikor jöttem ide a bokszutcába, csak akkor fogtam fel, hogy beállítottam a rekordot.” – fűzte hozzá, amikor átvette a piros bukósisakot.

Egy eseménydús futam ért véget nagyon érzelmes módon sok mindenki számára. Lewis Hamilton rekordot állított be, éppúgy, mint Kimi Raikkönen, aki elvette Rubens Barrichellótól a legtöbb Forma-1-es Nagydíjon való indulás rekordját. A Renault is ünnepelhet, hiszen 2011-ben szerzett utoljára dobogós helyezést. Ezt a kilencéves sikertelen szériát szakította most meg Daniel Ricciardo, s szerzett értékes pontokat maga és csapata számára. A csapatfőnök Cyril Abiteboul lenyelheti a békát, hogy a fogadást elveszítve tetoválása lesz, ami emlékezteti arra, hogy mindez Németországban sikerült. De nem kizárt, hogy ennek még örül is a francia szakember.

A hétvége nagyon kellemetlen ködös időjárással vette kezdetét. Mivel a mentőhelikopter nem tudott felszállni pénteken, így egyáltalán nem tudtak az autók aznap pályára gurulni. Elmaradt Mick Schumacher és Callum Ilot Forma-1-es bemutatkozása a pénteki első szabadedzésen. Várhatóan a későbbiekben kapnak majd lehetőséget arra, hogy kipróbálják élesben is, hogy milyen Forma-1-es autót vezetni.

A Racing Point ismét nehéz helyzetben találta magát. Ezúttal nem a koronavírus fogott ki a csapaton, hanem vélhetően egy gyomorrontás. Lance Stroll nem tudott versenyezni, így újfent Nick Hülkenberget vetették be a rózsaszínek, aki gond nélkül teljesítette is ezt a küldetést. A pontszerző nyolcadik helyet szerezte meg végül a német autóversenyző. Sergio Perez kitett magáért. A negyedik helyen gurult célba, épphogy lemaradva a dobogóról.

Az első rajtkockából induló Valtteri Bottas nagyon szép eredmény elé nézett egészen addig, amíg autója el nem erőtlenedett és motorproblémával kénytelen kelletlen korán távozott a versenyből. Alex Albon hasonlóképpen járt és korán kiállt a futamról. Mellettük még hárman nem értek célba. George Russel autóját Kimi Raikkönen tette ki a pályáról. Annyira megsérült a Williams felfüggesztése, hogy ezzel vége volt a brit pilóta futamának. Raikkönen tíz másodperces büntetést kapott ezért a manőverért, ami fura incidens azon a futamon, ahol az Alfa Romeo veteránja 323. Forma-1-es indulásával a legtapasztaltabb Forma-1-es pilótává avanzsált.

Esteban Ocon a 24. körben távozott a mezőnyből, miután jelezte, hogy elvesztett valamint, és hogy nem működik a fék az autójában vélhetően a hidraulika meghibásodása folytán. Lando Norris is kiesett, a 45. körben, miután többször is jelezte a csapata felé, hogy motorerőt vesztett. Csapattársa, Carlos Sainz viszont az ötödik helyre vitte célba a McLarent.

Pierre Gasly ismét szép versenyzést mutatott be, s Leclerc-t kielőzve a hatodik helyen ért célba az AlphaTaurival. Romain Grosjean és Antonio Giovinazzi zárja az első tizet. Utóbbinak szüksége van a pontszerző helyekre, ha a Forma-1-ben szeretne maradni. Az eddigi három pont nem túl acélos.

A Forma-1-es mezőny ismét hosszabban pihenhet a következő futam előtt, ami egy úgy helyszín lesz. Legközelebb ugyanis két hét múlva (2020. október 25.) állnak rajthoz a portugáliai Portimaóban.