Hamilton nyert, de még nem világbajnok

2016 után ismét nyerni tudott Lewis Hamilton a Mexikói Forma-1-es Nagydíjon vasárnap. Mivel azonban legnagyobb riválisa, saját csapattársa, Valtteri Bottas a harmadik helyre kormányozta célba a másik Ezüst Nyilat, így valószínűleg a jövő hétvégi USA Nagydíjon koronázzák csak a britet világbajnokká. A Ferrari eltaktikázta magát, Sebastian Vettel a második, a rajtelső Charles Leclerc pedig csak a negyedik helyet szerezte meg.

Amber-Mexikoi_F1-Hamilton

„Nem bánom, szeretek versenyezni és egyszerre egy futammal foglalkozok. Ezt a versenyt pedig már nagyon meg szerettem volna nyerni egy ideje. Egy kicsit trükkös volt számunkra és ma a lehetőség és az autó összefogtak és a csapat a legjobb stratégiát találta ki.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta arra a kérdésre, hogy hogyan érzi magát attól, hogy ma még nem nyerte meg a világbajnokságot.

Szép nyugodt időben került megrendezésre a magyar idő szerint este 20.10-kor kezdődő Mexikói Nagydíj. Lewis Hamilton sikeresen túlélte a rajtot követő összecsapását a legutóbbi két Mexikói Nagydíjat nyerő Max Verstappennel és mivel jól maga mögött tudta később tartani Sebastian Vettelt is, övé lett a győzelem. Ez volt a Mercedes 100. győzelme, mint Forma-1-es konstruktőr. Minden bizonnyal nem volt nagyon elszomorodva azon, hogy hatodik világbajnoki címét nem itt szerezte meg, hiszen már régóta vágyott arra, hogy kedvenc helyszínén, az USA-ban ünnepelhessen. Mivel duplahétvégés verseny következik, nem is kell erre sokáig várnia, jövő hétvégén minden kiderül.

Amber-Mexikoi_F1-rajt

Hamilton viszonylag korán, a 23. körben bement lecserélni a közepes abroncsokat keményre, miközben Vettel kint maradt és az élen körözött. A Ferrari közben elkezdett szenvedni alatta a használt gumik miatt, de még így is Bottas előtt tudta tartani a német az autóját. Leclerc közben nem tudott mit tenni annak érdekében, hogy felzárkózzon, Hamilton pedig aggódásának adott hangon a rádión keresztül, mert szerinte túl korán hívták be a bokszba. A csapat megnyugtatta, hogy még nyerhet és hát ez be is vált.

Ricciardo nagy mutatványának is szemtanúi lehetünk, amikor is az ausztrál pilóta próbálta a DRS segítségével kielőzni a helyi hőst, Sergio Perezt, s a közönség hatalmas ujjongással fogadta, hogy Perez visszavette a helyét, mikor Ricciardo nagy igyekezetében letért a pályáról és a fűnyíróként haladva tért végül vissza a pályára.

Hét körrel a verseny vége előtt kezdett élesedni a helyzet, hiszen Hamilton előnye Vettellel szemben kezdett elfogyni, és már csak két másodperc volt. Hamilton kemény abroncsai azonban kitartottak, nem úgy tűnt, hogy a második helyen autózó Vettel meg fogja tudni előzni. Ugyanez vonatkozott a harmadik helyen köröző Bottasra és az őt követő Leclercre. A körök egyre fogytak és senki nem tudott semmit tenni annak érdekében, hogy a felállás megváltozzon. Végül ebben a sorrendben értek célba.

Leclerc még a dobogóról is lemaradt, pedig Verstappen büntetése következtében a monacói pilóta rajtolhatott az élről a 71 körös versenyen. Alexander Alboné az ötödik hely csapattársa, Max Verstappen előtt. Meglepetés ez az eredmény, hiszen a Mercedes helyett a Red Bullokat és a Ferrarikat várta mindenki elölre s Max Verstappen nyerte meg ezt a futamot az elmúlt két évben.

Amber-Mexikoi_F1-dobogo

A hetedik helyet a kilátogató hatalmas tömeg nagy örömére Sergio Perez szerezte meg. Őt Daniel Ricciardo, Danyiil Kvjat és Pierre Gasly követi a pontszerző helyeken az első tízben. Nico Hülkenberg épphogy kimaradt ebből a sorból, mivel az utolsó körben Kvjat nekikoccant autójával a Renault-nak, amely végül a pálya széli falban kötött ki. Kvjatot azonnal büntették, tíz másodperces büntetést kapott, így végül a 11. helyet kapja meg. Hülkenberg pedig visszakerült a pontszerzők közé.

Lando Norrisnak Japán után ismét nem volt szerencséje. A 14. körben bement a bokszba, hogy lecseréljék a kerekeit, s a bal első kereket nem megfelelően rögzítették. Szerencsére még a bokszutca elhagyása előtt félre tudott a brit pilóta állni, s a csapattagok visszatolták a szerencsétlenül járt pilóta autóját, s bár rögzítették az abroncsot, rengeteg időt vesztett ezzel a fiatal autóversenyző.

A Forma-1-es mezőny tagjai nem megpihenhetnek. Két hét múlva (2019. november 3.) következik az USA Nagydíj. Lewis Hamilton és a Mercedes hatalmas ünneplésre készülhet a texasi Austinban.