Félmaratoni ob – Nagy Julianna és Lomb Ádám sikere

Nagy Julianna és Lomb Ádám sikerét hozta az atlétikai félmaratoni országos bajnokság vasárnap.

Lomb Ádám (b) az első és Csere Gáspár, a második magyar befutó a célban a 38. Wizz Air Budapest félmaratonon az ELTE Lágymányosi Campusánál 2023.szeptember 10-én. MTI/Hegedüs Róbert

A szervezők beszámolója szerint a 38. Wizz Air Budapest félmaratonon több mint nyolcezren álltak rajthoz. Az indulók 94 országból és 770 hazai településről érkeztek Budapestre.
    A férfiak abszolút versenyében kenyai futók hozták el az első három helyezést, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratva. A magyar bajnokságon hatalmas hajrában elsőként Lomb Ádám szakította át a célszalagot (1:04:57 óra), a második Csere Gáspár (1:05:01), a harmadik Farkas Dárius Ádám (1:08:45) lett.
    A nőknél a győzelmet Nagy Julianna szerezte meg (1:18:23), őt követte Bakonyi Fruzsina (1:19:44), harmadikként File Zita (1:20:25) zárt. A magyar indulók közül az abszolút versenyben harmadik helyezett Erdélyi Zsófiának volt a legjobb ideje (1:17:51), de a szervezők tájékoztatása szerint a Csömör Sport atlétáját nem nevezték a magyar bajnokságba.