Ezüstérmes páros az „A” Lada Kupában

Hazai pályán, a IV. Peugeot PM Vác Rallyn fejezte be a 2013-as versenyszezont a Holecz Krisztián-Nagy Zoltán páros. A Maricsek Racing Team versenyzőinek nem volt könnyű futamuk, viszont tisztességesen helytállva, az A/3 kategória és az „A” Lada Kupa értékelésében is a második helyre kormányozták be a Lada 2105 versenygépet. Kicsyék a váci siker mellett év végén egy kategória 4. hellyel, és egy kupabeli ezüstéremmel is gazdagodtak.

Holecz-Nagy

Holecz „Kicsy” Krisztián: Nagyon jól éreztük magunkat a hazai Vác Rallyn. Igaz, volt némi csúszás a menetrendben, de azt az időt is kellemesen tölthettük, hiszen a munkahelyemen, a Rubra Art Lounge Étterem udvarán volt a gyűjtő. Nagy volt rajtam a feszültség, komolyan bizonyítani szerettünk volna a barátainknak, ismerőseinknek. Ez egyben rá is nyomta a bélyegét a szereplésünkre, hiszen ha egy kicsit kevésbé vagyok ideges, nem jön össze annyi adminisztratív probléma, akkor talán előrébb is végezhettünk volna. De ez már csak feltételes mód, most örülünk annak, hogy szép eredményt értünk el – mindössze 2,4 másodperccel maradtunk alul Fekete Milánékhoz képest.

A szakaszokat úgy ismertem, mint a tenyerem, így nem jelentett komolyabb problémát az abszolválásuk. Mondhatni a szokásos műszaki probléma jött elő a Ladán: a váltókar rendetlenkedett. Emellett az egyik gyorson a futóművet is megütöttem, de szerencsére a fiúk orvosolni tudták a problémát a szervizben. Az utolsó gyorsaságit már sötétben teljesítettük – bár volt lámpasorunk, sajnos így is 11 másodperccel rosszabbat mentünk, mint napközben.

Végül az A/3 kategória és az „A” Lada Kupa értékelésében is a második helyen intettek le bennünket. Úgy érzem, a győzelem megszerzéséhez 110%-t kellett volna nyújtanunk, de most csak 100-t sikerült kivitelezni. Az eredményünkkel azonban így sem lehetek elégedetlen, hiszen ez hozzásegített bennünket ahhoz, hogy év végén kategória negyedikek, a kupában pedig másodikak legyünk.

Nagy Zoltán: Izgatottan készültem a váci versenyre, hiszen számunkra ez hazai pálya volt, s rengeteg ismerősünk, barátunk kinn volt a szakaszok mentén, és szurkoltak nekünk. A többi versenyzővel ellentétben mi inkább élesben, sem mint a prológon nyújtottunk látványos autózást a közönségnek. Kis fordulaton a Lada nem teljesített jól, a szűk visszafordítóknál többször is lefulladt. Így mi sem élveztük annyira a szombati programot, de a lényeg az volt, hogy gond nélkül abszolváltuk.

Vasárnap reggel jól kezdtünk, a kategóriánkban első időt autóztunk. Ugyanakkor éreztük azt is, hogy a gumik már nem fognak úgy, mint Tatabányán. Ennek ellenére próbáltuk kihozni magunkból és a kocsiból is a maximumot. A sejcei pálya eléggé megviselte a Lada futóművét: mikor lejöttünk a gyorsról, hol balra, hol pedig jobbra állt a kormány. Nagymarosnál pedig egy lassítót sikerült lebombáznunk. Köszönettel tartozunk Kovács Krisztiánnak és a szervizcsapatnak, aki nagyon jó munkát végzett a szervizünkben, és mindig tökéletes állapotban kaptuk vissza tőle a Ladát a soron következő kör kezdetére. Végig nagyon jó csatában voltunk Fekete Milánékkal, folyamatosan ment az adok-kapok kettőnk között. A leintéskor azonban 2,4 másodperccel maradtunk le az első helyről, de így is nagyon büszke vagyok mind a váci, mind az egész éves szereplésünkre.

Ha év elején elém tolják a papírt, miszerint így fogjuk zárni a 2013-as versenyidényt, rögtön aláírtam volna. Két fordulót is kihagytunk idén, ennek ellenére nagyon szép eredménynek mondható, hogy a kategóriában a 4., míg az „A” Lada Kupában a 2. helyen végeztünk. Nem csak eredményes, de izgalmas szezont is zártunk – élveztem a futamok minden percét!

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: CSR Média Kft., Ódon-Fon Kft., Dubaiprogramok.com, Gyümölcs Nagyker Vác, ProtoTyp 7690 Kft., Club Mouseoleum, Rubra Art Lounge Étterem, Lavina Szerviz Kft., NBH Security Kft., OXXO Energy Drink, Gastroil Kft., Balugumi, István Attila E.V., Maricsek Racing Team, Rally Café, csapassunk.hu, ksf.hu, Kurali Racing Garage, KRD