Együttműködik az agrárium fejlesztésében az MFB és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A megállapodás értelmében a két intézmény együttműködik többek között az agrárium számára előnyös finanszírozási termékek és szolgáltatások kidolgozásában, különös tekintettel a kereskedelmi banki szektor által nem finanszírozott területekre. A megállapodást Győrffy Balázs, a NAK elnöke, valamint Bernáth Tamás, az MFB elnök-vezérigazgatója írta alá.

_D853034

A február 27-én aláírt együttműködési megállapodás küldetése, hogy az MFB és a NAK a saját területén felhalmozott tapasztalatát egyesítve segítse az agrárium versenyképességének fokozását, ezen keresztül a vidéki életminőség javítását. Ennek érdekében a két intézmény olyan finanszírozási termékek és szolgáltatások kidolgozását tűzte ki célul, melyek hatékonyan segíthetik az agráriumban tevékenykedő magyar kis- és középvállalkozásokat a versenyképesség szempontjából kulcsfontosságú területek fejlesztésében.

Az MFB a jövőben a NAK elemzéseit és javaslatait figyelembe véve fejleszt beruházási és forgóeszköz finanszírozási konstrukciókat, többek között a vállalkozások termelési hatékonyságának növeléséhez, a magasabb feldolgozottsági fokú, piacképes mezőgazdasági és élelmiszeripari termékek előállításához, valamint az agrártechnológiai fejlesztések végrehajtásához. A kiemelt finanszírozási célok között említhető továbbá az energia- és költségtakarékos módszerek bevezetése, a megújuló energia alkalmazásának fokozása, illetve az agrár-környezetvédelmet elősegítő fejlesztések megvalósítása. Az MFB arra törekszik, hogy megoldásaival hozzájáruljon a gazdaságokat érintő generációváltási problémák megoldásához is.

Az együttműködés során a két intézmény kiemelt hangsúlyt helyez azokra a piaci szegmensekre, melyek finanszírozási hiányosságokkal érintettek, vagyis a kereskedelmi banki szektorból nem jutnak megfelelő forráshoz fejlesztési elképzeléseik megvalósításához. A kölcsönös információ- és tudásátadásra épülő közös munka kiterjed az agrárvállalkozások tájékoztatására is, így a gazdálkodók első kézből, megfelelő szakmai háttér mellett értesülhetnek majd a lehetőségekről.