Costel Casuneanu volt a leggyorsabb pénteken

A prológgal vette kezdetét a Romanian Baja Terep-rally verseny, amely már azonnal számos izgalmat rejtett magába. A nagybányai repülőtéren kijelölt pályán igencsak változó talajon kellett az autósoknak végigszáguldani: volt itt aszfaltos rész, vagy éppen „vendégmarasztaló” sár. A leggyorsabbnak a román, orosz páros, Costel Casuneanu, Konstantin Zhiltsov bizonyult, míg a magyar bajnoki mezőnyben a győztestől egy századdal kikapó Fodor Imre, Csató Attila duó végzett.

A gépátvételek és a versenyzői eligazítást követően a prológ rajtjánál kétperces távolságból követte egymást a Romanian Baja Terep-rally autós mezőnye. A sort Miroslav Zapletal nyitotta meg, aki azonnal egy emberes idővel teljesítette a prológ távját. A mögötte induló román Costel Casuneanu és a magyar Fodor Imre azonban képes volt a cseh versenyző 6:42-es idejét megjavítani, és a rengeteg izgalommal tarkított prológot végül a Mitsubishivel versenyző Casuneanu nyerte.

2013-Romanian Baja-Fodor

Fodor Imre – Csató Attila

„Nagyon tetszett a pálya, és úgy érzem, mindent kiautóztunk magunkból. Már most alig várom a szombati szakaszokat, és abban bízom, hogy képes leszek megtartani az első helyemet” – jelentette ki Casuneanu.

A magyar értékelésben az élen végzett Fodor Imre sem bánkódott azon, hogy egy századdal lemaradt a részsikerről.

„Ez a saras pálya pont nekünk volt kitalálva, ugyanis az off road-os múltam ilyenkor egy kis előnyt jelent. Bízom abban, hogy a nehéznek ígérkező gyorsaságikon is megálljuk a helyünket, és képesek leszünk az élmezőnyben zárni a verseny végén” – fogalmazott Fodor.