Budapest Maraton – Jenkei Péter és Gyurkó Fanni sikere

A Vasas SC két atlétája, a férfiaknál Jenkei Péter, míg a nőknél Gyurkó Fanni nyerte meg a 34. Spar Budapest Maraton fő versenyszámát vasárnap.

A nők versenyének győztese, Gyurkó Fanni Anna célba ér a 34. Spar Budapest Maratonon 2019. szeptember 29-én. A Vasas versenyzője 2:42:54-es idővel ért célba. MTI/Mohai Balázs

A kétnapos fővárosi futófesztiválon vasárnap reggel kilenc órakor rajtolt a maraton, amelyen a rendező Budapest Sportiroda tájékoztatása szerint egyéniben Jenkei Péter 2:23:22, míg Gyurkó Fanni 2:42:54 óra alatt teljesítette a 42,195 kilométeres távot. A férfiaknál Jenkei mögött a címvédőként rajthoz állt Csere Gáspár a második, Fehér Márk pedig a harmadik helyen végzett. A nőknél szintén az előző évben győztes lett a második a pécsi Szabó Tünde személyében, míg harmadikként a brit Georgina Fenn (2:56:49 ó) követte Gyurkót.

A férfiak versenyének győztese, Jenkei Péter a célban a 34. Spar Budapest Maratonon 2019. szeptember 29-én. A Vasas versenyzője 2:23:21-es idővel ért célba. MTI/Mohai Balázs

A maratoni távon magyar bajnoki érmekért is zajlott a küzdelem, a nőknél Ferenc Katalin állhatott még fel a dobogóra. Jenkei a versenyt követően elmondta: nagyon örül első sikerének, amelyet maratoni országos bajnokságon aratott.
    “A táv első felében együtt futottam Gáspárral, majd sikerült az élre kerülnöm, de harminc kilométer után egyre nehezebben ment a futás. Így még inkább értékelem a győzelmet” – nyilatkozta a Vasas újdonsült bajnoka.
    Gyurkó Fanni kifejtette: a táv során szinte végig egyedül futott, és óra nélkül végig csak önmagára figyelt.
    “A pálya vonalvezetése tetszett, jól futható, de a meleg miatt elmaradtam attól az időtől, amire a formám alapján képes lennék. Kíváncsian várom a következő maratoni erőpróbát, négy hét múlva, Frankfurtban” – emelte ki.
    A két nap során összesen 30 982 nevezőt regisztráltak a különböző versenyszámokban, vasárnap 5971-en vállalták egyéniben a maratoni távot.