Az első nap végén: „Ricsi nagyon szeretne bizonyítani”

TMA_6328_cPénteken az aragóni versenyhétvége első két szabadedzésével hivatalosan kezdetét vette a 2014-es FIM Superstock 600-as Európa-bajnokság versenyfutása. A Talmácsi Racing színeiben versenyző Bódis Richárd most először mérette meg magát a 33 fős nemzetközi mezőnyben, és új motorjával, a Honda CBR600-assal is most ment először egy tétre menő versenyhétvége keretében.

Csütörtök este egy frissítő zápor hozott enyhülést az aragóni hőségbe, de ez a pénteki reggeli első szabadedzést már nem befolyásolta, hiszen azt már teljesen száraz pályán rendezték. Az év első versenyhétvégéjének első tréningjén Ricsi motorjának beállításai nem bizonyultak jónak, az ifjú pilóta sokat küzdött a motorral, ami nem úgy fordult, ahogy kellett volna, és ahogy a teszteken megszokta. Nem tudott ideális féktávokat venni és így a kigyorsítások sem lettek igazán jók.

Noha a versenyképességhez elengedhetetlen jó érzése ezúttal nem volt meg a motoron, de nagyon szeretett volna bizonyítani, és a nagy igyekezet következtében többször is lement a pályáról. Az egyik ilyen alkalommal eldőlt a motorral a kavicságyban, de szerencsére sem neki, sem a motornak nem lett baja. A nehézkesen alakuló első szabadedzést végül a 24. helyen zárta.

Az első etap vége után összeült a kupaktanács, és a szerelők átbeszélték, mi lehet a probléma, és délután milyen irányban állítsanak a motoron. A második szabadedzés előtt vészjóslóan gyülekeztek a felhők a pálya felett, de végül elkerülte az eső a Motorland Aragón területét, így erre a gyakorlásra is száraz aszfalton kerülhetett sor.

Az edzés elején Ricsit kicsit elkapta a hév, és a hideg gumikon belement egy előzésbe. Ennek következtében elúszott a motor eleje, és a pilóta elesett, de szerencsére nem sérült meg. A szerelők gyors munkájának köszönhetően 20 perc pihenő után tudta folytatni a körözést, ám benne maradt az esés, és a motor sem volt már 100%-os. Ennek ellenére az edzés végén még tudott javítani, megfutva mai leggyorsabb körét, ami a második szabadedzés 25. helyére volt elég.

A hétvége programja szombaton 11:45-től az időmérő edzéssel folytatódik, míg a 11 körös futam 17:50-kor startol el.

Talmácsi Gábor, csapatfőnök: „Ricsi nagyon szeretne bizonyítani, és jó látni, az igyekezetét. A 600-as motor más, mint az 500-as, amivel tavaly a European Junior Cupban versenyzett, de bízom Ricsiben és a képességeiben. Remélem, holnapra mentálisan is helyre tudja tenni magában a dolgokat, és biztos vagyok benne, hogy a télen elvégzett lelkiismeretes felkészülése meg fogja hozni a gyümölcsét.”

Bódis Richárd: „Jó lendülettel kezdtem a második szabadedzést, sokkal jobb volt az érzetem a motoron, mint délelőtt. Már a második körben sikerült két másodpercet javítani, de aztán elment a motorom eleje, és esés lett a vége. Szerencsére még sikerült becsorognom a boxba, így a szerelők még a vége előtt olyan állapotba tudták hozni a Hondámat, hogy vissza tudtam térni a pályára, és még javítanom is sikerült. Holnap még állítunk a futóművön, mert a motor a kigyorsításoknál nem úgy dolgozik, ahogy kellene, valamint egy kis hátsó tapadás is hiányzik még, hogy a gyors kanyarokat is úgy tudjam bevenni, ahogy szeretném.”