A kreativitásé volt a főszerep a Sziget művészeti zónáiban

Betonöntés, táskakészítés, stencilezés vagy gladiátorharc – idén is számos kreatív és szórakoztató tevékenység közül választhattak a Sziget fesztivál Artzone és Múzeumi Sziget elnevezésű helyszíneire látogatók.

 A Sziget régi hagyományokra visszatekintő múzeumi negyedébe ezúttal is csaknem másfél tucatnyi intézmény települt ki sátrakkal. A Közlekedési Múzeum idén a kerékpározás tematikája mentén készült programokkal: a látogatók apró “biciklivédő szentet”, bokapántot vagy papírbiciklit készíthettek, esetleg kalandos feladatokat teljesítve csuklópántot nyerhettek.
    Avantgardrób címmel hívott alkotásra a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria közös sátra, ahol többek között festők virágait – így Monet vízililiomait vagy Szinyei Merse pipacsait – lehetett megvarrni, de a vállalkozó kedvűek készíthettek Moulin Rouge ruhadarabokat vagy művészi kollázsokat is.
    A kArton Karikatúra- és Képregény Múzeum sátrában mindenki megrajzolhatta, és ha kedve volt, ki is állíthatta saját képregényét, de kreatív teret vitt a Szigetre az Iparművészeti Múzeum is. A Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Ház vagy a Petőfi Irodalmi Múzeum standjára látogatók egyaránt stencilekkel dobhatták fel táskájukat és pólójukat, a Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum sátrában régi pénzügyőr egyenruhákat lehetett felpróbálni, az Aquincumi Múzeum pedig gladiátor felszerelésekkel települt ki.
    A Sziget másik végében állította fel hatalmas, több mint harminc méter átmérőjű installációját a Magyar Nemzeti Múzeum, amely rendhagyó időutazásra hívta a betérőket. Az interaktív sátorban vitrinek, képernyők és kivetítők idézték fel Magyarország történelmi nagyságait és eseményeit, a középső interaktív hengerben pedig hangemlékek és UV-pecsételés várták a közönséget.
    A művészeti vásárt ötvözte a kreatív alkotótáborral az Artzone, amely a képző- és iparművészet szinte minden ágába betekintést nyújtott.
    A Visart Francia Művészeti Akadémia standjánál plakátfigurává válhattak, a Városligeti-tavon látható Art Moments művészeti munkatársainak segítségével a magyar kortárs képzőművészet alkotásaiból kaphattak ízelítőt, a Medence Csoporttal régi Sziget-molinókból készíthettek táskát, a Beton Workshoppal pedig ékszereket önthettek maguknak betonból a fesztiválozók.

Forrás:MTI