Szabó-Kammerer 4:4

Négy-négy aranyéremnél jár Szabó Gabriella és Kammerer Zoltán a szolnoki országos bajnokságon. A G4S-Honvéd kajakosa a szombati 500 méteres döntők során triplázni tudott.

Szabó Gabriella lett a nap hőse a szolnoki országos bajnokság második napján. A G4S-Honvéd versenyzője előbb K-1 500 méteren diadalmaskodott, majd Kovács Katalinnal párosban és egy frissen verbuválódott négyes tagjaként, Medveczky Erikával, valamint Szabó Petrával és Szilvásy Nórával közösen is aranyérmes lett.

„A hét elején a szolnoki lányok kérdezték, hogy lenne-e kedvem csapathajót menni, és mivel nagyon szeretem a négyest, így örömmel vállaltam el az indulást” – magyarázta Szabó, aki vasárnap még három számban szerepel.

Kammerer Zoltán is négy győzelemnél jár már, a pénteki 1000 egyes és négyes megnyerése után, most Hérics Dáviddal párosban, valamint olimpiai ezüstérmes társaival, a K-1 500 méteren győztes Tóth Dáviddal, Kulifai Tamással és Pauman Dániellel diadalmaskodott az ötszázas csapathajóban. Fábiánné Rozsnyói Katalin fiai egyébként vasánap rajthoz állnak a Nike félmaratonon, sőt Pauman a futás után visszaautózik Szolnokra az 5000 méteres versenyre.

És hogy a kenusok hogyan teljesítettek szombaton?

A Mike Róbert-Vajda Attila párharcot előbbi nyerte C-1 500 méteren, rajtuk kívül a győri kenusok brillíroztak: Nagy Péter és Lantos Ádám párosban és a négyes tagjaként is első lett, és győztek Szabados Krisztián vb-bronzérmes lányai is, azaz Lakatos Zsanett és Takács Kincső.