Online kiállítása nyílt a Kiscelli Múzeumnak

Mágnás Elza kurtizán több mint 100 éve történt meggyilkolásának esetét feldolgozó kiállítást, Róth Miksa színes üvegablakát, régi fényképeket, bútorokat és festményeket tekinthetnek meg az érdeklődők a Kiscelli Múzeum gyűjteményeiből összeválogatott online kiállításon, amely csütörtöktől érhető el a Google Kulturális Intézete honlapján.

    A Kiscelli Múzeum online kiállítása a múzeum különféle gyűjteményeiből szemezget: régi fotográfiák, korabeli használati tárgyak, festmények és szobrok segítik hozzá az érdeklődőket Budapest 19-20. századi történetének megismeréséhez – olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
    Mint írják, a bemutatott tárgyak között több olyan is akad, amely korábban nem került a múzeum látogatói elé. Ilyen például a 20. század elején készült német gyártmányú, nagyméretű Polyphon zenegép, csakúgy, mint egy 1830-ra datált Biedermeier szék, kanapé és díszes körasztal garnitúra, amely egykor az Apponyi család tulajdonában volt, valamint az 1956-os forradalom alatt lerombolt Sztálin-szobor kismintája, Mikus Sándor munkája 1951-ből.
    Mindezek mellett a Street View segítségével az érdeklődők bejárhatják a múzeum valamennyi kiállítótermét is.
    “A Google Kulturális Intézet online felülete valamennyi, Budapest története iránt érdeklődő, magyar vagy külföldi látogató számára lehetővé teszi, hogy betekintést nyerjen múzeumunk – az egykori barokk kolostor – lenyűgöző tereibe, valamint hogy megismerje gazdag gyűjteményeink különleges tárgyait” – idézi a tájékoztató Perényi Rolandot, a Kiscelli Múzeum igazgatóját.
    A Google Kulturális Intézetének honlapján több mint 1000 múzeum több mint 200 ezer műtárgyát tekinthetik meg az érdeklődők, köztük magyarországi intézményeknél őrzött alkotásokat is. A Kiscelli Múzeum mellett láthatóak a Szépművészeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Galéria, a Magyar Nemzeti Múzeum, az Iparművészeti Múzeum, a Petőfi Irodalmi Múzeum, a Zeneakadémia, a Magyar Állami Operaház és a Holokauszt Emlékközpont online kiállításai is.
    A Google Kulturális intézete világszerte több mint 1000 partner intézménnyel dolgozik együtt, így egy több mint 200 ezer műtárgyat felölelő platform jöhetett létre, ahol műtárgyak, fotók, videók, kéziratok és más, a művészet, kultúra és történelem szempontjából fontos dokumentumok kaptak helyet – olvasható a tájékoztatóban.

Forrás:MTI