Neuville a drámai harc végső győztese

Thierry Neuville túlélte a Portugál Rali kegyetlen kihívásait és végül ő vihette haza a győztes trófeát és egyben át is vette az első helyet az egyéni ponttáblán legnagyobb riválisától, Sebastien Ogier-től. A brit Elfyn Evans lett a második, akit csapattársa, Teemu Suninen követ a harmadik helyen. A fiatal finn pilótának ez volt ralis pályafutása első dobogós helyezése.

Amber-Portugal_Rali-Neuville

Különösen nehéznek tűnt a Portugál Rali az idei évben. Sok éllovas pilóta nem jutott túl a rali elején, mindjárt a kezdetekor vagy kicsit később elvérzett a csatamezőn. Nem volt ez másként Ott Tanakkal, Jari-Matti Latvalával és Sebastien Ogier-vel sem, akik korán kiestek a versenyből. Később Kris Meeke is csatlakozott hozzájuk egy borzalmas balesettel. A brit pilótát kórházba kellett vinni elővigyázatosságból.

Esapekka Lappi nyerte meg a Power Stage-et, így övé lett az öt bónuszpont. Neuville, Sordo, Suninen és Evans követték őt a célban, s vitték haza helyezéseiknek megfelelően a négy, három, kettő és egy pontot. Neuville győzelmével és a Power Stage-en elért második helyezésével 19 pontos előnyre tett szert Ogier-hez képest az egyéni ponttáblán.

Amber-Portugal_Rali-Ogier

„Okosan mentünk egész hétvégén. Fantasztikus autóm volt, ami nagyszerűen muzsikált és nagyon jól éreztem magam benne. Büszkék lehetünk arra, amit ma itt elértünk. Sok portugál szerelő van a csapatban, így jó nagy ünneplésnek nézünk elébe ma este!” – szögezte le a Hyundai győztes pilótája.

Nem csak Neuville teljesítménye előtt érdemes kalapot emelni, hanem a harmadik helyezett M-Sport pilóta, Teemu Suninen teljesítménye előtt is. A fordos pilóta ugyanis kemény csatát vívott a bronzérmes helyért Lappival és Sordóval és végül győztesen kikerülve szerezte meg eddigi legjobb helyezését. Hozzá kell tenni, Dani Sordo a harmadik helyen is autózott, de később a helyzetét nehezítette, hogy 10 másodperces büntetést kapott, mivel elmozdított két bálát a nyolcadik, utcai, szakaszon. Innen már nehezen tudta összeszedni magát és végül csak ötödik lett.

Mads Östbergé lett a legjobb citroenes helyezés. A norvég pilóta a hatodik helyre vitte célba a franciák autóját, több, mint két perc lemaradással Sordo mögött. Csapattársa, Craig Breen a hetedik lett és gyakorlatilag az utolsó célbaérő az elitkategóriában.

Amber-Portugal_Rali-Suninen

Az utolsó három pontszerző helyen már WRC2-es pilóták értek célba, így a kategóriagyőztes Pontus Tidemand nyolcadikként, majd Lukasz Pieniazek és Stephane Lefebvre.

Ogier, Latvala és Mikkelsen a Rally2 szabályozás értelmében folytatták a ralit, s kis kárpótlásként még egy-egy szakaszgyőzelem is jutott Ogier és Latvala számára.

A következő világbajnoki ralira ismét hosszabban kell várnunk, hiszen három hét múlva, 2018. június 7-10. között kerül megrendezésre a Szardínia Rali. 2017-ben a most nagyot eső Ott Tanak ért célba, s akkor ralis pályafutása első győztes trófeáját vihette haza. A Jari-Matti Latvala lett a második, míg a bronzérmes helyen a győzelemre is nagy eséllyel pályázó Thierry Neuville ért célba a Hyundai-jal. Ha folytatja jó formáját, Neuville – a 2016-os Szardínia Rali győztese – lehet a befutó, de ehhez azonban Ogier-nek, korábbi háromszoros Szardínia Rali-győztesnek, is lesz egy-két szava.

Forrás: facebook.com/amberprkft/