Megérkezett Magyarországra a világhírű Titanic Kiállítás

A világ egyik legkedveltebb tárlata megérkezett Budapestre! Július 20-án nyitotta meg kapuit a varázslatos hangulatú Titanic Kiállítás, amely 2300 négyzetméterén több száz eredeti műtárgyat tekinthetnek meg a rajongók, így például a híres hajóroncs technikai felszereléseit, bútorait, a szerencsétlenül járt utasok személyes tárgyait, ruhákat, ékszereket, pénztárcákat. A tárlat önálló magyar részlegén pedig – a kor helyi történelmi eseményei mellett – bemutatják az elsüllyedt Titanic magyar vonatkozású szálait.

A Titanic volt a kor legnagyobb személyi transzatlanti hajója, a technológiai forradalom legmonumentálisabb vívmánya. Utasokat és postai küldeményeket szállított Európa és Észak-Amerika között, ám első útja során, 1912. április 15-én, több, mint 1500 emberrel a fedélzetén jéghegynek ütközött, és elsüllyedt.

A tárlat megtekintése valódi időutazás a látogatók számára, hiszen a kabinok, a gépház és az ebédlő részletes rekonstrukciójának köszönhetően átérezhetik a 20. század elejének légkörét, a korabeli luxust és a szegénységet is.

A budapesti kiállítást négy hét alatt építették fel, több mint 200 fős nemzetközi stáb dolgozott rajta. A kiállítás elemeit 15 kamionnal és két cargo repülőgéppel szállították ide. Több mint 80 ezer kilogramm a kiállítás össztömege. A leletek maximum 21 Celsius fokon tarthatók. A kiállítás 20 millió dollárra- több mint 5 milliárd forintra van biztosítva.

 Fotó: Juhász Melinda

A megnyitón megjelent a túlélők mentésében oroszlánrészt vállaló magyar orvos unokája is. Dr. Lengyel Árpád volt az, aki a Carpathia gőzös hajóorvosaként először találkozott azzal a 705 emberrel, akiket sikeresen kimentettek a jeges óceánból. „Nagyapám egy levélben megírta, hogy bár órákat töltöttek a nyílt vízen, viszonylag kevés volt köztük a kihűlt ember, töréseket is csak 42-en szenvedtek el. Ám mindannyian sokkos állapotban kerültek a Carpathia fedélzetére” – mondta el Völgyi Péterné dr. Reich Márta.

A megnyitón részt vett az énekesnő, Janicsák Veca is. „Számomra nagyon megindító az egész tárlat, hiszen valódi emberek, valódi tárgyait láthatjuk, és valódi érzéseikkel szembesülhetünk. Ezért aztán minden idelátogató megértheti, hogy a Titanic története valódi és sajnos visszafordíthatatlan tragédia, nem pedig csupán egy mese.”

Titanic kiállítás

 

Helyszín: Komplex – 1061 Budapest, Király utca 26. (a volt VAM Design Center területe)

 

Időpont: 2017. július 20-tól minden nap (vasárnap és ünnepnapon is) reggel 9 és este 8 óra között