Leclerc helyett Hamilton

Charles Leclerc jó úton haladt első Forma-1-es győzelme felé, mikor Ferrarijának motorja megadta magát és ezáltal a fiatal monacói helyett Lewis Hamilton húzta be a Forma-1 történetének 999. futamgyőzelmét Bahreinben. A második helyezett Valtteri Bottas lett, miközben Leclerc a harmadik helyen bicegett a célba.

Amber-Bahrein_F1-Hamilton

„Nagyon nehéz dolgunk volt és a csapat nagyszerű munkát végzett. Kétségbeesett verseny volt Charles számára. Szerencsések voltunk ma. Mindent beleadtam a versenyen. E fickó (Leclerc) előtt még rengeteg versenygyőzelem áll.” – szögezte le Hamilton, akinek a győzelem a monacói pilóta révén az ölébe hullott.

Nagy meglepetést okozott a Ferrari fiatal üdvöskéjének, Charles Leclercnek a szombati időmérős teljesítménye. Mindenkit megelőzve szerezte meg ugyanis az első kockából való indulás jogát. Sajnos ezt az előnyt végül nem tudta az előnyére fordítani a verseny során. Bár nem sikerült megnyernie a futamot, azért Forma-1-es pályafutása első dobogós helyezését sikerült megszereznie (igaz a biztonsági autónak köszönhetően). Ilyen a technikai sport és ezt a fiatal tehetség korán megtapasztalta a saját bőrén. A harmadik helyezésen kívül még a leggyorsabb köridőért járó egy pont is enyhítheti Leclerc és a Ferrari bánatát.

A rajtnál minden szem a 21 éves tehetségre szegeződött. Mindenki arra volt kíváncsi, hogy vajon maga mögött tudja-e majd tartani nála jóval tapasztaltabb csapattársát, nem is beszélve a világverő Mercedes-pilótákról, a címvédő Lewis Hamiltonról és a szezonnyitót nyerő Valtteri Bottasról. Sebastian Vettel kilőtt a rajtnál, s könnyedén megelőzte tapasztalatlanabb csapattársát, s a mercis fiúk is nekiiramodtak, így Bottas is megelőzte. Nem sokkal ezután Leclerc visszaelőzte Bottast és később Vettelt is, s az élre állva már a markában érezhette első Forma-1-es győzelmét. Ezt az álmot azonban el kellett engednie alig tíz körrel a verseny vége előtt.

Amber-Bahrein_F1-rajt

A Ferrari motorja ugyanis megadta magát, s így az utána jövő Hamilton és Bottas könnyen kielőzte. Úgy tűnt, hogy Max Verstappen még karrierje első dobogós helyétől is megfosztja, mikor jött a segítség a biztonsági autó képében. A két Renault ugyanis szinte ugyanott, egymástól függetlenül, kiesett műszaki meghibásodás miatt az 55. körben, s emiatt a biztonsági autó kijött a pályára és ott is maradt a verseny végéig. Mivel ebben az időszakban nem lehet előzni, így már biztos volt, hogy Leclerc legalább a harmadik helyet meg tudja csípni.

Sebastian Vettel nehéz versenyen van túl. Le kellett nyelnie a békát, hogy ifjabb csapattársa az élről rajtol, s hiába előzte ki őt a rajtnál, később mégsem sikerült az első helyen célba futnia. Egy helyen leszakadt a hátsó szárnya a célegyenesben, így ki kellett mennie a bokszba egy új orrért és friss gumikért, ami miatt visszaesett a nyolcadik helyre. Később pedig megpördült miközben Lewis Hamiltonnal harcolt, s ekkor is értékes időt vesztett.

Max Verstappen bár nagyon vágyott a dobogóra állni, végül kénytelen volt beérni a negyedik helyezéssel. A Red Bull pilótáját nagy meglepetésre a McLaren fiatal tehetsége, Lando Norris követte az ötödik helyen, aki mindössze a második Forma-1-es futamán pontszerző helyen tudott célba futni. A brit pilóta mögött Kimi Raikkönen, Pierre Gasly, Alexander Albon és Sergio Perez zárja az első tizet.

Amber-Bahrein_F1-dobogo

A futam rajtja egyébként nagyon látványosra sikeredett. Az élen történteken kívül érdemes volt hátrábbra is figyelni. A középmezőnyben Lance Stroll és Romain Grosjean összeakadtak, s az eredmény hatalmas szikraeső lett a sötét éjszakában. Grosjean autója annyira megsérült, hogy ki is kellett állnia a futamból.

Az egyéni ponttáblát még mindig Valtteri Bottas vezeti egy pontos előnnyel Lewis Hamilton előtt, amit az Ausztrál Nagydíjon futott leggyorsabb köridőért kapott pluszba.

A Forma-1-es cirkusz egy kicsit megpihen, két hét múlva (2019. április 14.) a Forma-1 történetének 1000. futamát rendezik meg Kínában, bizonyára nagy felhajtással. 2018-ban Daniel Ricciardo bravúros győzelmet szerzett Sanghajban. A második helyen Valtteri Bottas ért célba s Kimi Raikkönen lett a harmadik. Vajon kié lesz a dicsőség elvinni a győztes trófeát ezen a kerek évfordulós futamon?