Hármas Audi győzelem egy drámai DTM futamon Spielbergben

Vasárnap az Audi ismét hármas győzelmet ünnepelhetett a DTM spielbergi versenyhétvégéjén, az osztrák Red Bull Ringen. Egy viszonylag eseménytelen szombati versenyt követően a nézők látványos küzdelemnek lehettek szemtanúi, amelynek végén meglepetésre az Audi Sport Team Rosberg csapat versenyzője, René Rast került ki győztesen.

DTM Spielberg 2017

Az egész vasárnapi versenyt ugyanis Rast csapattársa, Jamie Green dominálta. A brit versenyzőnek Audi RS 5 DTM versenyautójával sikerült ismét megszerezni a pole pozíciót és már rögtön a rajt után ő diktálta az iramot. Green és a szélárnyékban autózó Rast nagyszerű teljesítményével az Audi Sport Team Rosberg eséllyel pályázott egy első-második helyre egészen addig, amíg három körrel a vége előtt az élen haladó Green váratlanul sebességet vesztett és váltóproblémái miatt a 14. helyig csúszott vissza.

Így René Rast DTM-es újonc évében már harmadik győzelmét ünnepelhette a hétvégén, a bajnoki táblázatban pedig egészen a második helyig lépett előre. Ő is egyike annak a hat pilótának, akiknek esélyük van elhódítani a bajnoki trófeát az október 14-15-én Hockenheimben megrendezésre kerülő idényzáró hétvégén. Négyen közülük pedig egy Audi RS 5 DTM versenyautóval állnak majd rajthoz. „Nekem személy szerint ez egy nagyszerű eredmény.” – nyilatkozta Rast. „De nagyon sajnálom, hogy Jamie számára így alakult a verseny. Győzelmet érdemelt volna a mai napon. Egyrészről nagyon boldogok lehetünk, hiszen megnyertük a versenyt, másrészről viszont sajnáljuk, hogy nem lett belőle egy első-második hely.”

Mike Rockenfeller (Audi Sport Team Phoenix) és Nico Müller (Audi Sport Team Abt Sportsline) második illetve harmadik helyével a 2017-es szezonban most először képviseltette magát egyszerre mindhárom Audi csapat a dobogón. Rockenfeller úgy érezte, hogy ez a verseny már elment, miután a futam első harmadában erősen eltalált egy rázókövet. De a kerékcserét követően „Rocky” visszaküzdötte magát az élbolyba, megelőzve többek között a bajnokság jelenlegi éllovasát, Mattias Ekströmöt és Marco Wittmannt, a BMW pilótáját.

Szombati győzelme után Mattias Ekström az ötödik helyen végzett, így sikerült megőriznie vezető helyét a pilóták pontversenyében. A nyolcadik helyről rajtolva a svéd pilótának keményen kellett küzdenie az ötödik helyért járó 10 pontért. Ekström igen kockázatos taktikát választott, hiszen már az első körben kiállt kereket cserélni. Miután a verseny vége előtt nem sokkal behívták a biztonsági autót a pályára, Ekström a mezőny legelhasználtabb gumijain autózva a végsőkig folytatta a küzdelmet. A fordulatokkal teli utolsó szakaszban még így is képes volt megelőzni a BMW versenyzőjét Marco Wittmannt és ezzel megszerezte az ötödik helyet.

Vele ellentétben Loïc Duval a legfrissebb gumikkal vágott neki a véghajrának és ennek köszönhetően az utolsó helyről a nyolcadikra sikerült felküzdenie magát. Ezzel Duval másodszor szerzett pontot a DTM sorozatában.

„Elképesztő verseny volt.” – nyilatkozta Dieter Gass, az Audi Motorsport vezetője. „Az első három hely megszerzésével nagyszerű hétvégét zártunk. De rettenetesen sajnálom, ami Jamie-vel történt. Hibátlan teljesítményt nyújtott itt Spielbergen egészen az első naptól kezdve. Kétszer is megszerezte a pole pozíciót és kétség nem fér hozzá, hogy a mai győzelmet is megérdemelte volna. Egy technikai hiba miatt ennyit veszíteni ilyen kevéssel a vége előtt igazán fájdalmas dolog. Mattias (Ekström) egy igazán kockázatos stratégiával küzdötte vissza magát az élre és most éllovasként utazhat Hockenheimbe. A DTM rajongók igazán látványos fináléra számíthatnak.”

Négy Audi pilóta (Mattias Ekström (172 pont), René Rast (151), Jamie Green (137) és Mike Rockenfeller (134)) áll jelenleg a pontverseny első négy helyén. Csupán a BMW versenyzője, Marco Wittmann (134 pont) és a Mercedes-Benz pilótája Lucas Auer (131 pont) van versenyben az Audival a bajnoki címért. A gyártók versenyében az Audi 166 ponttal a Mercedes-Benz előtt jár, és 213 ponttal előzi meg a BMW-t. A csapatokat illetően az Audi Sport Team Rosberg áll az első helyen, nyomában az Audi Sport Team Abt Sportsline alakulatával.

A második verseny eredménye:

1 René Rast (AUTO BILD MOTORSPORT Audi RS 5 DTM/Audi Sport Team Rosberg) 39 kör 57 perc 21.893 másodperc alatt

2 Mike Rockenfeller (Schaeffler Audi RS 5 DTM/Audi Sport Team Phoenix) + 1.025 mp