Gyurta Gergely hatodik 1500 méter gyorson

Gyurta Gergely hatodik lett az 1500 méter férfi gyors szerdai döntőjében a berlini úszó Európa-bajnokságon.

A múlt héten nyílt vízen, 10 kilométeren tizedik, a csapatversenyben pedig negyedik Gyurta végig a középmezőnyben haladt, sokáig az ötödik helyért volt versenyben, de a végére elfáradt, így az előző, debreceni Eb bronzérmese hatodikként csapott a célba. 15:03.26 perces ideje így is csaknem két másodperccel jobb, mint amennyit a keddi előfutamban úszott.
“Sovány vigasz, hogy a legjobbammal is csak ötödik lettem volna. Két éve ez az idő még elég volt a harmadik helyhez, most nagyon nem. El kell döntenem, hogy nyíltvízi úszás, vagy ezerötszáz, mert a kettő a jelek szerint együtt nem megy” – nyilatkozta az MTI-nek a magyar versenyző.
A számot az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte 14:39.93 perces hatalmas Európa-csúccsal.