Egy darázst is le kellett győznie Kozák Danutának

A 500-on aratott győzelme után 200-on is nyert a szegedi Európa-bajnoki válogatón Kozák Danuta, pedig a szülés után visszatért, ötszörös olimpiai bajnok kajakosnak egy különleges ellenfele is akadt a rövidebb távon. Kopasz Bálint megverte Tótka Sándort, a Balaska, Birkás és a Hagymási, Szabó kettős pedig vb-címvédőként nyerte a 200 párost.

kajak

A 200 méteres női kajak egyes versenyében hármas újpesti siker született, hiszen Kozák Danuta győzött a két Lucz-testvér, Dóra és Anna előtt.

„Egy darázs elvette a figyelmemet, a rajt előtt egy perccel berepült a hajómba, és féltem, hogy megcsípi a lábamat. Nem sikerült kitenni, megfulladt a vízben a hajóban – kezdte a mintegy két év szünet után a szegedi válogatón ismét hajóba ült Kozák Danuta. – Ez mindenesetre kicsit elvette a fókuszt a rajtról, nem is sikerült jól, a férjem pedig a táv végével nem volt elégedett, szóval van még mit dolgozni ezen a 200-on. Letesztelem az Európa-bajnokságon a 200 és az 500 métert, bár szerencsétlen kicsit az időrend, mert az 500 után nem sokkal van a 200, és nehéz regenerálódni, de szeretnék versenyezni, szerintem ez visz előre. Jó időket mentem az edzéseken, de őszintén szólva, nem számítottam ekkora különbségre 500-on. Várom az Európa-bajnokságot és a következő válogatót. Most szeretnék egy fél napot pihenni, utána ráfókuszálni az Eb-re. Helyezésben nem gondolkozom, úgy szeretnék kiszállni a hajóból, hogy kiadtam magamból a maximumot.”

Az 1000 méteres távon egyesben Medveczky Erika győzött Takács Tamarát és Nagy Flórát megelőzve, a párosoknál pedig a Szabó Gabriella, Bodonyi Dóra kettős állhatott a dobogó felső fokára. A legrövidebb távon, 200 méteren a világbajnoki címvédő Hagymási Réka, Szabó Ágnes egység behúzta a kötelezőt a párosoknál, akárcsak a férfiaknál Balaska Márk és Birkás Balázs, akik szintén vb-címvédőhöz méltó módon, nagyon jó idővel nyerték a sprintszám A döntőjét, így készülhetnek az Eb-re.

„Tavaly a világbajnokságon mentünk hasonló időt csúcsformában. Igaz, hogy az egy kicsit lassabb pálya volt, de itt, a Maty-éren ez egy jó időnek számít. Egy kis erő még hiányzott belőle, a végét kicsit el is engedtük, mert éreztük, hogy megvan. Tudunk még javulni a következő egy hétben, ráadásul ez volt párosban az idén az első 200-as összeülésünk, szóval ez a forma jó előjel az Európa-bajnokság előtt” – mondta Birkás Balázs, aki továbbra is folytatja az 500-as felkészülést, de a 200-ra is koncentrálni fog.

Férfi kajak egyes 500-on Kopasz Bálint nagy csatában, csupán 0,2 másodperccel, de megelőzte Tótka Sándort, a harmadik Nádas Bence lett. Kopasz a nap végén rajthoz állt 5000 méteren is, ott Varga Ádám mögött másodikként ért célba. A női kajakosok ugyanezen számában Takács Tamara nyert Bodonyi Dóra előtt. A kenusok 5000 méteres versenyében a férfiaknál Kiss Tamás, a nőknél pedig Lakatos Zsanett győzött.

Hajdu Jonatán és Fekete Ádám két aranyérmet is szerzett vasárnap, 500-on párosban nyertek, egyesben pedig Hajdu 200-on, míg Fekete 500-on diadalmaskodott. A női kenu párosoknál a Takács Kincső, Balla Virág egység 200-on és 500-on is győzött.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány hétfő délután nevezi meg a jövő heti, belgrádi Európa-bajnokságra utazó keretet.