Bahreinban is folytatódik a Mercedes-fölény

Egyelőre semmi jele annak, hogy a többi csapatnak sikerülne közelebb kerülnie a Mercedeshez. A németek fölénye óriási, egy másodperccel járnak a mezőny előtt.

A bahreini nagydíj időmérő edzésén a két Mercedes házi versenyébe senki sem tudott beleszólni. Ezúttal azonban – idén először – Rosberg legyőzte csapattársát, Lewis Hamiltont, aki elrontotta utolsó körét, és a második lett. A harmadik helyről a Red Bull ausztrál pilótája, Ricciardo indulhat, ám ő az előző versenyről egy 10 helyes rajtbüntetést hozott magával, így a versenyt holnap csak a 13. helyről kezdheti. Csapattársa, a regnáló világbajnok, Vettel, nagy meglepetésre már az időmérő utolsó szakaszába sem került be, csak a 11. helyre kvalifikálta magát, persze Ricciardo büntetése miatt ő is előrébb léphetett egyet.

31324541-592218542014m

Fotó: Mercedes AMG

Räikkönen javul

Az időmérő második szakaszában még majdnem kiesett a Ferrari 2007-es világbajnoka, de a végén egész jó kört rakott össze, és megcsípte a 6, helyet. Ez magában nem lenne egy kiemelkedő teljesítmény, de csapattársa, Alonso csak 10. lett. Igaz, később a spanyol arra panaszkodott, autójából időnként eltűnt az erő. Száraz pályán Räikkönen mindig is pokolian gyors volt, kíváncsian várhatjuk a folytatást, a Ferrari-pilóták kis különversenyét.

Csak a Mercedes-motor…

Nem lehetett nem észre venni, hogy Bahreinben milyen erős Mercedes-dominancia alakult ki: a Top 10-be hét Mercedes-motorral felszerelt autó került be. Természetesen túlzás lenne leírni a többi motorgyártót, akik nem győzik hangsúlyozni, mennyi fejlődési potenciál van még az egységekben, azonban a helyzet enyhén kínos. Tavaly még Luca di Montezemolo, a Ferrari elnöke örömmel nyugtázta, hogy az új szabályzat végre visszavesz az aerodinamika jelentőségéből, és ismét a motoroké lesz a főszerep. Ebben speciel igaza lett, azonban nyilván nem egészen így képzelte a kezdést.