A Krones virágkocsija tetszett a legjobban a közönségnek a Debreceni Virágkarneválon!

A Debreceni Virágkarnevál töretlen népszerűsége nemcsak a délelőtti karneváli menetnél, hanem a Karneváléjen is jól látható volt, ugyanis teltházas stadion előtt rendezte meg a Főnix Rendezvényszervező Közhasznú Nonprofit Kft. augusztus 20-án közkedvelt arénashow műsorát. A Nagyerdei Stadionban 20 ezer néző előtt az Euróvíziós Dalfesztivál egyik győztese, Alexander Rybak fehérorosz származású norvég hegedűművész és a DAL közkedvelt sztárjai léptek fel.  A hagyományoknak megfelelően idén is itt adták át a legszebb virágkocsinak és a legjobb művészeti csoportnak járó díjat. 

A jó hangulatot először a Debreceni Majorette Együttes műsora és a Honeybeast minikoncertje alapozta meg. Az ünnepélyes megnyitón Papp László Debrecen polgármestere elmondta: nagyon büszke Debrecenre, mert nincs még ilyen város a Kárpát-medencében, ahol ilyen méltó módon és ilyen sokan egyszerre ünnepelnék augusztus 20-át. Külön megköszönte annak a sok ezer embernek az áldozatos munkáját, akik hónapok óta készültek a virágkarneváli programsorozatra, amely Debrecen legfontosabb és legnagyobb ünnepe.

Ezt követően Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár köszöntőjében azt hangsúlyozta, hogy az országnak fejet kell hajtani Debrecen előtt, mert a virágkarnevált olyan ünneppé tette, amely sok embert szólít meg, úgy közben példát mutat a hagyományok ápolásában, az értékek megfogalmazásában.

A nézők augusztus 20-án 10 órától 18 óráig a virágkocsikon található sorszám beküldésével voksolhattak a legszebb virágkocsinak járó fődíjról. A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. egyedi gyártású serlegét idén a “Krones megérkezett Debrecenbeelnevezésű Krones virágkocsija kapta meg a közönségszavazatok alapján. A virágkompozíció szobrásza Abai-Nagy István, a virágdizájnt Lovas Marianna és Sápi Beáta. Statikus Bodó Imre, a kivitelező Gulyás Tamás volt.

Született egy különdíj is, ahol a Debreceni Virágkarnevál díszvendégei, akik hagyományosan a zsűri feladatát is ellátják a virágkompozíció kreatív és technikailag frappáns megvalósítását díjazta. A Herendi plakettet a “Motiváló emberek – inspiráló kultúra” a Continental virágkocsija kapta. A szobrász: Balogh László, virágdizájn: Lovas Marianna és Sápi Beáta, statikus: Bodó Imre, kivitelező: Gulyás Tamás volt.

A zsűri idén a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. egyedi gyártású, félmillió forint értékű porcelánserlegét, vagyis a legjobb magyar művészeti csoportnak járó díjat  a Debreceni Népi Együttesnek ítélte oda.

A közismert művészekből, közéleti személyiségekből álló grémium a legjobb külföldi művészeti csoportnak is kiosztott egy külön díjat. Az értékes Herendi plakettet a “Párizsi Utcakabaré” francia társulat kapta.

A díjátadáson részt vett dr. Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója is.

A köszöntők és az ünnepélyes eredményhirdetés után 2000 külföldi és hazai táncos kíséretében a legnagyobb hazai sztárok léptek fel a játéktéren. Közreműködött például Alexander Rybak fehérorosz származású norvég hegedűművész-énekes, aki 2009-ben Moszkvában minden idők legmagasabb pontszámával nyerte meg az Eurovíziós Dalversenyt.

Fellépett az AWS, a Ceasefire X, Dánielfy Gergő, Freddie, a Ham Ko Ham, Honeybeast, Horváth Tamás, Kállay-Saunders András, Odett, a Parno Graszt, a Sativus, Süle Zsolt, Szakcsi Lakatos Róbert/Kökény Attila/Szőke Nikoletta és a yesyes.

Az esti látványos program megálmodói Gyöngyösi Szabolcs kreatív rendező, Jóna Szabolcs koreográfus, Dér István produkciós vezető, Dózsa Péter zenei vezető illetve a Debreceni Virágkarnevál munkatársai voltak.

További információ a közönségszavazatok alapján győztes virágkocsiról:

A „Krones megérkezett Debrecenbe” – Krones virágkocsija

A Krones csoport idén kezdte meg új, debreceni üzemének felépítését. A vállalat Európában – Németországon kívül – először Debrecenben létesít gyártócsarnokot. A cégcsoport a folyamat-, töltés- és csomagolástechnológia területén, ital és folyékony élelmiszeripari termékeket előállító üzemeknek tervez, fejleszt és állít elő a teljes termelési értékláncot lefedő gépeket és teljes gépsorokat; az egyedi gyártógépektől kezdve az információs technológiai megoldásokon és gyártervezésen át a logisztikai rendszerekig. A cég sikeres termékportfóliójához hozzájárul ezen kívül a 90 leányvállalat és értékesítő központ magas színvonalú munkája. 190 ország vevői használják elégedetten a Krones termékeit, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a világon minden negyedik palack egy Krones gép segítségével készül. A Krones AG jelenleg több, mint 15.300 embert foglalkoztat világszerte, mely 15.300 különböző karrierutat jelent, ahol mindenki a maga szakértelmével járul hozzá a vállalat sikeréhez. Nemzetközi nagyvállalatként a Krones támogatja a munkavállalói sokszínűséget, a magas szintű szakmai tudás fenntartása és folyamatos bővítése érdekében. Debrecen folyamatos fejlődése egyre inkább európai nagyvárossá emeli a cívisvárost, melyben az idetelepülő új cégek fontos szerepet játszanak. A kompozíció a pezsgő és virágzó nemzetközi együttműködést és a különböző karrierutak sokszínűségét ábrázolja.

Szobrász: Abai-Nagy István, Virágdizájn: Lovas Marianna és Sápi Beáta, Statikus: Bodó Imre, Kivitelező: Gulyás Tamás

További információ a zsűri döntése alapján győztes magyar művészeti csoportról:

A Debreceni Népi Együttes 1950 tavaszán alakult, azóta hazai és külföldi néptánctalálkozók rendszeres résztvevője. Az együttes tevékenysége sokrétű, de alapja a magyar nép hagyományos tánc- és zenei kultúrája. A Debreceni Népi Együttes az Örökös Kiváló Együttes címmel, Kölcsey Ferenc- és Pro Urbe Díjjal büszkélkedhet, valamint 2008-ban Megyei Príma Díjban részesült.  Tánckarvezető: Szőke Henrietta, Puskás László | Művészeti vezető: Veres Tamásné Hercz Beáta, Vámosi István | Együttes vezető: Hercz Vilmos. A Debreceni Népi Együttest Barsi Csaba és az Agyagbanda kísérte az idei virágkarneválon.